У Раді назвали відсоток мобілізованих, які потрапляють на фронт

Бойові підрозділи ЗСУ потребують доукомплектування, мобілізація в Україні триває

Мобілізація в Україні
10-15% військовослужбовців зі зброєю в руках виконують свій бойовий обов’язок

Усього 10-15% українських мобілізованих потрапляють на лінію фронту, в окопи. Все тому, що в ЗСУ є дефіцит у тилових кадрах на посади. Зокрема, в армії не вистачає, електриків, водіїв, фінансистів.

Про це в етері "Радіо Свобода" розповів Олександр Федієнко, нардеп, член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони і розвідки. За його словами, не всі мобілізовані потрапляють на лінію фронту, таких - близько 10%. Натомість у ЗСУ є дефіцит у тилових кадрах на посади, наприклад, електриків чи водіїв.

"Ми не можемо сказати, що усі, кого мобілізують, вони відправляються на лінію фронту, в окопи. На мій погляд, - до 10-15% військовослужбовців, які зі зброєю в руках виконують свій бойовий обов’язок. Якщо людина за віком підпадає під мобілізацію, військово-лікарська комісія визначає його придатність, і він може бути обмежено придатним для виконання якихось бойових завдань. Але при цьому у нас не вистачає водіїв, електриків, у нас не вистачає фінансистів - тих людей, які працюють з грошима в бригадах", - пояснив нардеп.

Він також відповів на запитання, чи провалена мобілізація. Федієнко наголосив, що мобілізація не зупинялася, вона триває далі.

"Провалена чи не провалена - це інформація з обмеженим доступом, а кожен має право казати так, як йому завгодно. Я можу лише констатувати те, що наші бойові підрозділи, які зараз виконують свій обов’язок по захисту Батьківщини, потребують доукомплектування", - підсумував народний обранець.

Як отримати посаду в тилу

Днями начальник відділу рекрутингу та комплектування Закарпатського ОТЦК та СП Сергій Шахлевіч пояснив, що підписавши контракт із ЗСУ, можна самостійно обрати посаду, в тому числі й в тилових частинах. Контрактники можуть обрати будь-яку спеціальність, а також за бажанням змінити фах, адже діють навчальні центри. Певна кількість посад пропонується у тилових частинах чи у частинах спеціального транспорту, куди теж шукають добровольців.

Також військові-контрактники отримають соціальні гарантії. У разі підписання першого контракту зі Збройними Силами України військовослужбовці можуть отримати одноразову допомогу. У 2024 році це від 24 224 до 30 280 гривень залежно від звання. Контрактникам також здійснюються виплати від місцевих адміністрацій. Військовий забезпечується медичним обслуговуванням, житлом, за винайм житла нараховується компенсація.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube