путін 14 жовтня заявив, що наразі немає додаткової потреби в подальших масованих ударах по Україні
14 жовтня путін заявив, що його «часткова» мобілізація завершиться «приблизно через два тижні». Самовпевнено, як для того, хто намір закрити прогалини бойової слабкості росії в наступному році. Яка ситуація на фронті та що в планах кремлівського диктатора читайте в матеріалі від інформатора.
В гучній заяві путлера про закінчення призову, Інститут вивчення війни бачить, аж ніяк не успішну кампанію. Зупинка мобілізаційного процесу, скоріш за все, потрібна аби звільнити бюрократичні ресурси для призову. Ціль путіна — закрити мобілізованим персоналом прогалини на передовій. Й робити це так довго, щоб осінній призовник пройшов певну підготовку та сформував додаткові підрозділи для покращення бойової потужності Росії у 2023 році.
Відтак нині, цифра мобілізованих досягла близько 220 000 смертників, яких мобілізували вже після 21 вересня. 35 000 вже перебувають у російських військових частинах, а 16 000 — у частинах, які «виконують бойові завдання». За словами російського президента, перед відправкою на забій, в Україну, російські військові все ж мають якусь та й підготовку. А саме, 5-10 днів «первинної підготовки», 5-15 днів навчання з бойовими частинами й далі практика.
Ця заява підтверджує десятки анекдотичних повідомлень від російських ЗМІ, блогерів і мобілізованих, про ненавчених, необладнаних і абсолютно непідготовлених людей, яких поспішно відправляють на передову, де деякі вже здалися українським силам, а інші були вбиті. Бо 10 днів навчання, яке може отримати мобілізований персонал, не розв'яже проблему з фактичної бойової підготовки у більшості підрозділів.
"Окремі повідомлення свідчать про те, що чоловіки в деяких підрозділах тинялися по полігонах без командирів, їжі чи притулку протягом кількох днів, перш ніж їх відправили в Україну. Багато майбутніх інструкторів і офіцерів, ймовірно, були поранені або вбиті в Україні ще до початку мобілізації. Російські навчальні полігони також, ймовірно, неукомплектовані", - пишуть аналітики.
Попри заяви Лукашенка, про запровадження "контртерористичного режиму", українські та західні ЗМІ продовжують повторювати, що не помітили жодних ознак підготовки білоруського вторгнення в Україну. Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей дав інтерв’ю російському виданню «Известия», в якому був стурбованим тим, що "невідомі сусідні держави планують провокації щодо захоплення ділянок території Білорусі". Саме тому в Білорусі й запровадили "режим контртерористичної операції". Білоруське опозиційне видання «Наша ніва» стверджували, що в рамках цього режиму білоруські сили проводять приховану мобілізацію під виглядом перевірки боєготовності. Однак як підкреслює сам Лукашенко, «режим АТО» не вводили, натомість ввели «режим підвищеної терористичної загрози».
Наперекір суперечливим заявам про посилення підготовчого режиму в Білорусі, Голос Америки речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі, заявив що немає ознак того, що білоруські війська готуються ввести Україну. На дімку аналітиків, російські війська продовжують виснажувати свої власні бойові можливості, намагаючись захопити крихітні села на Донбасі, тому їм забракне боєздатності, щоб доповнити білоруське вторгнення на північ України чи піти з цим військом на Київ.
Президент росії ролодимир путін заявив, що наразі немає додаткової потреби в подальших масованих ударах по Україні. За його словами, російські війська завдали 22 з 29 намічених ударів і сконцентруються на виконанні інших завдань.
Заява путіна, ймовірно, була спрямована на пом’якшення інформаційної реакції серед провоєнних блогерів, які виступають проти згортання дорогої ракетної кампанії. Ті, схвалили відновлення атак українських міст, але побоюються, що коротка кампанія буде неефективною.
"Це підтверджує попередню оцінку ISW про те, що Путін знав, що він не зможе довго витримувати ракетні удари високої інтенсивності через скорочення арсеналу високоточних ракет", — підсумували в ISW.
Нагадаємо, міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що у російських військ залишилося 609 високоточних ракет з довоєнних 1844 ракет.
Міноборони росії звинувачують в цензуруванні. А саме, блогер, що має свій власний Telegram-канал Семен Пегов, звинуватив «окремих генералів і воєначальників» у розробці «хіт-списків» тих інфлюенсерів, кого відомство хоче притягнути до кримінальної відповідальності за «дискредитацію» діяльності МО рф та російської спецоперації в Україні в цілому. Зокрема нині, медіацензор Роскомнагляду розслідуватиме щодо відомих російських мілблогерів Ігоря Гіркіна (також відомого як Ігор Стрєлков), Семена Пегова, Юрія Подоляки, Владлена Татарського, Сергія Мардана, Ігоря Дімітрієва, Крістіни Потупчик та авторів Telegram-каналів GreyZone і Рибар. Ймовірно, ключовим індикатором статусу придушення російських мілблогерів буде будь-яке оновлення статусу від колишнього командира російських бойовиків і до націоналістичного мілблогера Ігоря Гіркіна. Поки офіційного підтвердження розслідування чи притягнення до відповідальності цих мілблогерів не було.
Російська влада продовжує брати участь у схемах соціального програмування «русифікації», спрямованих на українських дітей. Місцеве ЗМІ з Новосибірської області Росії 13 жовтня повідомило, що 24 дитини-сироти з Луганської області прибули до Новосибірська для влаштування в російські названі сім’ї. Мер Мелітополя Іван Федоров також повідомив, що російська окупаційна влада Мелітополя та інших окупованих регіонів депортує українських дітей до окупованого Росією Криму, Краснодарського краю, Тульської та Волгоградської областей під виглядом «дитячих поїздок» і програм «підвищення освіти».
Нагадаємо, Федоров порадив батькам захистити своїх дітей та виїжджати з окупації. А також закликав весь світ захистити Україну й допомогти зупинити терориста.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.