Військові отримають компенсацію за всі невикористані відпустки: Зеленський підписав закон

У разі загибелі військовослужбовця кошти отримають особи, зазначені в його розпорядженні, або ж спадкоємці

відпустки військових
Військові мають право на щорічну відпустку тривалістю 30 днів

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який гарантує військовослужбовцям виплату грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби. Це стосується як основної, так і додаткових відпусток. Кошти можна буде отримати у разі звільнення зі служби.

Про це йдеться на сторінці законопроєкту №11495 на сайті ВР. Документ гарантує військовослужбовцям право на грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічних основної та додаткової відпусток у разі звільнення під час воєнного стану. Водночас не можна перенести невикористані дні відпустки на наступний рік.

Під час дії воєнного стану військовослужбовці мають право на щорічну відпустку тривалістю 30 днів. Однак через певні обставини, такі як нестача особового складу в підрозділах або складна ситуація на фронті, не завжди вдається використати всі належні дні відпочинку протягом року. Військовослужбовці, які звільняються зі служби, можуть обрати один із двох варіантів:

  • Оформити відпустку перед звільненням. У цьому випадку вони офіційно залишаються в списках особового складу частини до завершення відпустки, а за весь період отримують грошове забезпечення. Тривалість такої відпустки розраховується пропорційно до відпрацьованого часу в році звільнення.
  • Отримати компенсацію за невикористані дні. Це стосується як щорічної основної відпустки, так і додаткових днів відпочинку, зокрема й за попередні роки.

Сума виплат для кожного військового визначається індивідуально. Вона залежить від:

  • посадового окладу,
  • окладу за військовим званням,
  • надбавки за вислугу років,
  • додаткових щомісячних виплат.

Під час звільнення необхідно подати рапорт командиру військової частини із запитом на компенсацію за невикористану відпустку. У рапорті варто зазначити:

  • підставу та дату звільнення,
  • кількість невикористаних днів,
  • норму закону, що передбачає компенсацію.

У разі загибелі військовослужбовця кошти отримають особи, зазначені в його розпорядженні, або ж спадкоємці - якщо таких осіб не вказано. Закон набуде чинності через 30 днів після його офіційного опублікування.

Відпустки для військових 2025

Військові мають право на щорічну відпустку тривалістю 30 календарних днів. Її можна брати частинами, але менш як 15 днів поспіль. До цієї кількості не зараховують час на дорогу до місця відпустки й назад, а додатково виділяють до 2 діб в один кінець у межах України.

У перший рік служби до кінця календарного року захиснику нараховують 2,5 дні відпустки за кожен місяць, проведений у війську. Тобто, якщо боєць долучився до лав Збройних Сил у квітні, то може розраховувати на 22 дні відпустки в поточному році.

Під час щорічної основної відпустки зберігається грошове та матеріальне забезпечення військового. Крім того, держава має оплатити вартість проїзду до локації, де він відпочиватиме, і назад до місця проходження служби.

За законом, військовому, який захворів під час основної відпустки, після одужання продовжують її на кількість днів, яку той "втратив" через хворобу. Для цього боєць мусить мати довідку від медзакладу і завірити її у керівника міського або районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Військовий може отримати такий вид відпустки:

  • коли уклав шлюб - до 10 календарних днів,
  • якщо хтось із рідних помер або в нього/неї тяжкий стан здоров'я - до 7 календарних днів, якщо це стосується дружини (чоловіка), батька, матері, вітчима, мачухи, сина, дочки, пасинка, падчерки, рідного брата, рідної сестри, людини, яка виховувала військового або батьків його дружини (чоловіка). До 3 календарних днів, якщо це стосується інших рідних,
  • у випадку пожежі або іншого стихійного лиха, яке торкнулося сім'ї військового - до 15 календарних днів,
  • в інших виняткових випадках - до 3 календарних днів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube