Військовий експерт пояснив, скільки Україна може виготовляти дронів
Україна цілком може запускати приблизно три сотні дронів по стратегічних об'єктах російської федерації щодня. Військовий експерт пояснив це тим, скільки дронів може виробляти Укроборонпром. Він також пояснив, як українські безпілотники можуть бути більш непомітними.
Про це розповів військовий експерт Олексій Гетьман в етері "Ми-Україна". Він зазначив, що українські виробники здатні виготовлювати близько десятки тисяч безпілотників. Це може дати можливість запускати близько 300 дронів на місяць по аеродромах, заводах та інших стратегічних об'єктах російської федерації. При цьому експерт вважає, що називати це "помстою" є дещо неправильним.
Експерт зауважив, що російські окупанти вже близько півтора року намагаються знищити нашу інфраструктуру. Тому, підкреслив Олексій Гетьман, Україна відповідає асиметрично: таким чином, наша держава намагається захистити інфраструктуру власну.
Військовий експерт також додав, що фахівці вже оцінили ситуацію щодо виробництва дронів. Зазначається, що можливо виготовляти десятки тисяч дронів на місяць, а можливо - навіть й близько 30 тисяч одиниць. За словами Олексія Гетьмана, завдяки виготовленню з простої деревини безпілотники отримують здатність бути практично непомітними.
"Якщо десять тисяч на місяць Укроборонпром робить, це означає, що по 300 в день можна запускати", — повідомив фахівець.
Проте варто підкреслити, що відкритої та точної офіційної інформації щодо виготовлення зброї в Україні зі зрозумілих причин немає.
За півтора року повномасштабної війни дрони стали вагомим чинником на полі бою. Крім того, ситуація ускладняється тим, що обидві сторони (і українська армія, і російські окупанти) постійно працюють над удосконаленням цієї технології, аби безпілотники могли літати ще довше і ще далі. На думку спеціаліста у сфері БПЛА Центру військово-морського аналізу США Семюела Бендетта, небезпека зростатиме, оскільки обидві сторони працюють над різними моделями FPV, які зможуть летіти довше і далі, ніж звичні 5-7 кілометрів.
"Будуть різноманітні типи FPV-дронів, вироблені різними оборонними підприємствами, включаючи волонтерські, маленькі конструкторські бюро. Будуть FPV літакового типу та інші, що зможуть нести більше боєприпасів, більше небезпечного навантаження", - додав експерт.
Водночас експерт вважає, що одна із небезпек FPV-дронів, один із надзвичайних наслідків їхнього масштабного використання у цій війні, – це примус сухопутних військ обидвох сторін діяти набагато меншими групами, обмежуючи їхні маневри, пересування обладнання, систем та особового складу поблизу лінії зіткнення і витіснення багатьох цих систем, маневрування набагато далі в тил, де вони могли б бути поза зоною ураження.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.