Війна затягнеться: путін не полишає надій — Інститут вивчення війни

Путін хоче зашкодити західній підтримці України

Війна затягнеться: путін не полишає надій — Інститут вивчення війни
Фото: телеграм-канал Zelenskiy / Official

Війна затягнеться. Аналітики вважають, що путін спробує продовжити звичайні військові операції в Україні, щоб утримати нині окуповані території, завоювати нові землі та створити умови для згортання західної підтримки України. І спробує він зробити все ще вже цієї зими. Що на це вказує — читайте в нашому матеріалі. 

Путін готується продовжувати війну. Так вважають аналітики з Інституту вивчення війни. Цей прогноз базується на двох оцінках. По-перше, щойно завершена російська часткова мобілізація, яких відразу ж кидають в котел бойових дій. По-друге, за ці мобілізаційні зусилля путін заплатив дуже високу внутрішню ціну. З країни повтікали сотні тисяч росіян, в росії почалися протести, а дії глави держави, уряду та армії почали жорстко критикувати. Й ця ціна, на думку аналітиків, має сенс, лише в тому разі, якщо путін має намір продовжувати боротьбу. 

Однак наступним кроком мало б стати визнання президентом рф того, що на полі бою він програє й що йому необхідно шукати підкріплення, щоб утримувати свої позиції достатньо довго. Залучити нових призовників та переломити ситуацію на його користь, як він міг би подумати.

"Це має набагато менший сенс, якщо він має намір перейти до використання тактичної ядерної зброї або в спробі виграти війну, або в надії забезпечити припинення вогню чи якийсь інший вихід на вигідних умовах. Це могло б мати сенс як частина неескалаційних зусиль продовжувати переговори про певне відхилення, якби Путін не супроводжував своє оголошення про закінчення часткової мобілізації повторенням своїх максималістських тверджень щодо нелегітимності української держави та штучності Український етнос, які несумісні з серйозними переговорами", — зазначають в ISW.

Теорія перемоги Путіна базується на використанні суворої зими, щоб зламати волю Європи. Зробити це він може просто — лише припинивши постачу російських енергоносіїв. Холодні батареї європейців, посеред зими, може спричинити такий тиск на уряди, що держави почнуть вимушено приймати вимоги Путіна принаймні припинити надання зброї та інших форм підтримки Україні та, можливо, скасувати різні санкції щодо росія. Однак цю теорію не можна буде сфальсифікувати до 2023 року. 

"Європейські уряди показово підготували своє населення до важкої зими, запаслися якомога найкращими запасами енергії та встановили умови для зменшення споживання енергії навіть із значними економічними витратами. Ці дії сигналізують про те, що європейські лідери готові до такого тиску, з яким вони можуть зіткнутися на початку холодної пори року. Путін може сподіватися, що вони не зможуть витримати цей тиск всю зиму, але обґрунтованість цієї надії не буде зрозуміла, доки не буде нагода створити їх у найхолоднішу погоду", — додали аналітики. 

Таким чином, цей графік також збігається з ймовірною доступністю наступної хвилі російських військ навесні 2023 року. Проте, все ж зима стане показовішим плацдармом: відправляти призовників чи шантажувати Європу холодом. Однак погода пропонує іншу вірогідну періодизацію російських зусиль, яка добре збігається з часовими рамками формування сил, які обговорювалися вище. Зима в Україні може стати найкращою порою року для ведення механізованої війни в Україні, оскільки сильно замерзлий ґрунт значно полегшує просування механізованих засобів по пересіченій місцевості. На противагу весні, яку вважають кошмарною порою бойових дій в Україні. Через відлигу вести механізовану війну надзвичайно складно.

 

"Нині ж росія перекидає сили в Україну таким чином, щоб, ймовірно, зміцнити оборону свої позиції проти очікуваних українських контрнаступальних операцій до кінця осені та в небезпечний зимовий період. Але якщо путін має намір розгорнути російських вояк, яких збираються призвати після чотирьох-шести місяців навчання — створити умови для відновлення наступальних операцій російських військ після закінчення весняної відлиги", — вважають в Інституті. 

Використання ядерної зброї, на думку аналітиків, можливе лише у випадку раптового краху російських військових, що повністю розв'яже руки українським військовим. Така ситуація можлива, але малоймовірна, оскільки путін, скоріш за все, не хоче вступати в прямий військовий конфлікт з силами НАТО. Але, не виключено й те, що путін може раптово передумати. В той самий час, Україна та Захід повинні діяти, виходячи з припущення, що аби відновити контроль над територіями, Україні потрібна постійна широкомасштабна підтримка Заходу.

Нагадаємо, раніше ми писали, на думку росіян, в їхніх поразках на Херсонщині винні американські HIMARS.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube