Захід має збільшити обсяги виробництва військової техніки та боєприпасів, щоб захистити себе, заявив міністр стратегічних галузей промисловості
Світових потужностей з виробництва зброї, які існують станом на зараз, недостатньо, щоб задовільнити потреби України у війні проти росії. Саме тому їх треба нарощувати вже зараз. Війна між Ізраїлем та ХАМАС з одного боку та російська агресія з іншого доводять, що оборонна промисловість потребуватиме інвестицій протягом наступних десятиліть.
За словами міністра стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна, вільний світ має виробляти достатньо зброї, щоб захистити себе. До того ж, на його думку, війна між Україною та рф може тривати десятиліттями. Про це очільник Мінстратегпрому розповів в інтервʼю американському виданню Politico.
"Те, що зараз відбувається в Ізраїлі, показує і доводить, що оборонна промисловість у всьому світі є місцем для інвестицій протягом десятиліть (...) Вільний світ повинен виробляти достатньо, щоб захистити себе. Ось чому ми повинні виробляти більше і кращу зброю, щоб бути в безпеці (...) Якщо зібрати всі світові потужності з виробництва зброї, з виробництва боєприпасів, цього буде недостатньо для цієї (російсько-української) війни", - сказав міністр.
У березні минулого року країни ЄС пообіцяли надіслати в Україну мільйон артилерійських снарядів протягом 2023-го року в рамках програми збільшення виробництва. Водночас Україні може знадобитися до 1,5 мільйона снарядів на рік і Камишін висловив надію, що це складне питання він може частково вирішити за допомогою збільшення внутрішнього виробництва.
"Ця війна може тривати десятиліттями. Росіяни завжди можуть повернутися", - додав Камишін.
Також він розповів, що у вівторок, 24 жовтня, канцлер Німеччини Олаф Шольц і премʼєр-міністр України Денис Шмигаль оголосять про важливий крок у цьому напрямку. Німецький концерн Rheinmetall та український "Укроборонпром" створять нове спільне підприємство.
За даними німецьких ЗМІ, Федеральний уряд Німеччини надаватиме пріоритет експорту зброї до Ізраїлю. Зокрема, комерційні заявки ізраїльських компаній будуть оброблятися в першу чергу. І схвалюватися запити будуть набагато оперативніше.
Водночас міністри закордонних справ країн-членів ЄС вчергове не змогли домовитися про виділення військової допомоги Україні. Йдеться про суму в 500 мільйонів євро з Європейського фонду миру. Все через позицію Угорщини, яка хоче гарантій щодо свого OTP Bank.
Також ми писали, що в п’ятницю, 20 жовтня, Білий дім подав запит до Конгресу США з проханням про фінансування на наступний рік. В цій сумі передбачається 61,4 мільярди доларів на потреби Україні. Тепер слово за американськими законодавцями.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.