Виявляється, Moneyveo є і у В'єтнамі - а чому саме там?

Виявляється, Moneyveo є і у В'єтнамі - а чому саме там?

Читать на русском

Для жителів країни позики під захмарні відсотки від солідних банків є недоступними, тому вони радо йдуть до українських фінтех компаній

Читать на русском
Moneyveo
Moneyveo користується популярністю у В'єтнамі

Для жителів країни позики під захмарні відсотки від солідних банків є недоступними, тому вони радо йдуть до українських фінтех компаній

Українська фінтех-компанія Moneyveo, вийшла на азійський ринок в умовах високих ризиків. Але те, що сервіс онлайн-кредитування почали розвивати у В'єтнамі, виявилось правильним рішенням для бізнесу. Адже ця країна - перспективний майданчик для стартапів, який дає результати швидше, ніж у Європі. 

Про це розповіла Альона Андронікова, керівник напрямків Moneyveo Aisa та Moneyveo Vietnam, яка зараз живе і працює у Сайгоні. 

За три роки послугами компанії скористались понад 55 тисяч жителів країни. І сервіс стає дедалі популярнішим. Але не все давалось легко - життя часто приносить неприємні "сюрпризи". 

Коли все починалось, ставку робили на те, що азійська країна хоч і далеко від України, проте є багато речей, які нас поєднують. Альона змогла зрозуміти тих людей, яким вона пропонуватиме нові послуги. Вона бачила, що в'єтнамці, особливо молоді, потребують чогось нового. Але не завжди мають можливості реалізувати свої плани. На це й потрібно робити ставку.

"Я жила в Іспанії якийсь час і бачила, що народу там нічого особливо не потрібне. А у В'єтнамі, наприклад, населенню, особливо молодому, дуже цікаво спробувати щось нове. Ми опираємось на швидке зростання економіки В'єтнаму та інноваційність. Але суть саме в тому, що В'єтнам - бідна країна, де люди часто потребують. Цим В'єтнам схожий на Україну, де перспективи є не лише у банківських кредитів, а й у контор з мікропозики. Особливість цього бізнесу в тому, що на позики нараховуються неймовірно високі кредити – по кілька тисяч відсотків на рік. У ЄС чи США такі контори особливих перспектив не мають. А В'єтнам для розвитку такого бізнесу цілком підходить", - пояснила вона наміри розвивати в цій країні сервіс Moneyveo. 

Компанія зайшла до В'єтнаму ще до початку пандемії коронавірусу. Але, коли сервіс почав приносити свої перші результати, почались карантинні заходи. 

"Цей проєкт почався ще у 2020 році. Ми відкрили тут сервіс ще до ковіду. У середині квітня видали перший кредит. Ковід захопив Україну раніше — ще в березні. А тут жорстка фаза почалася ближче до осені. Толерантність до ковіду була нульова, не так, як в Україні. Між районами по самому місту навіть неможливо було пересуватися машиною, всюди стояла поліція", - пригадує вона. 

У віддаленому режимі над проєктом у київському офісі працювало близько пів сотні співробітників. І офіс у Сайгоні також не припиняв роботу. Вижили!  Далі був ще страшніший виклик - війна в Україні. Бізнес довелось тимчасово призупинити, оскільки з України його фінансувати не могли. Але у вересні 2022 року він запрацював знову. 

 В'єтнам - хороший варіант для українських стартапів 

За її словами, тут хороша інфраструктура для розвитку фінтех: потужні банки, платіжні системи, e-wallets, бюро кредитних історій. Тут розвивають свої IT-хаби багато відомих компаній із Сінгапуру, Японії, Китаю. Це - конкуренція. Але наразі місця вистачає усім. 

"Я активно спілкуюся з гравцями на ринку Південно-Східної Азії — Філіппіни, Індонезія, Малайзія. І роблю висновки, що В’єтнам з точки зору збалансованості багатьох речей для ведення бізнесу — відмінний майданчик", - вважає Андронікова. 

Дуже важливо, що місцеве населення не робить різниці між тими, хто пропонує їм свої послуги. Неважливо, чи ти з Японії, чи з України - аби лише умови були прийнятними та вигідними. І якщо кредит від української компанії можна отримати на вигідніших умовах - клієнт піде до тебе, а не до компанії з давнішньою історією та розкрученішим брендом. Сподобалось отримувати послугу тут - матимеш постійного клієнта. Щось не так - в'єтнамець розвертається і йде до іншої компанії Тут все просто і ясно, в цьому, вважає Альона, особливість азійського менталітету.  

"В’єтнам розвивається швидкими темпами. За даними FT, у третьому кварталі минулого року В’єтнам зайняв перше місце в Південно-Східній Азії з динаміки зростання економіки. Технологічність тут висока. І навіть деякі продукти та сервіси кращі, ніж в багатьох країнах Європи. Безумовно, В'єтнам - дуже перспективна країна для ведення бізнесу. То ж іноді варто ризикнути", - наголосила вона. 

Нагадаємо, Moneyveo — це перший сервіс онлайн-кредитування в Україні. За 6 років послугами компанії скористалося 900 тис. громадян. Під час карантину на боротьбу з COVID-19 фінтех-компанія виділила 3 ​​мільйони гривень.

Раніше Інформатор писав, як отримати мінікредит в Moneyveo та не створити собі проблем з поверненням коштів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.