Вивозили українське зерно: СБУ виявила двох «міністрів» в окупованому Криму

Читать на русском

Зловмисники нав’язували прокремлівську пропаганду місцевим жителям

Читать на русском
Вивозили українське зерно: СБУ виявила двох «міністрів» в окупованому Криму

Зловмисники нав’язували прокремлівську пропаганду місцевим жителям

Два росіяни очолили фейкові "міністерства" окупованого Криму. Вони допомагали викрадати українське зерно з тимчасово окупованої території півдня України. Крім того, вони закликали людей вступати до лав псевдодержавних утворень та окупаційних угруповань рф.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сторінку Служби безпеки України. За інформацією слідчих, обидва чоловіки входять до найближчого оточення гауляйтера окупованого Криму Сергія Аксьонова. Колаборанти займалися активною підтримкою збройної агресії РФ проти України.

"Служба безпеки задокументувала злочинну діяльність ще двох керівників тимчасово окупованого Криму. В результаті слідчих дій повідомлено про підозру так званим «міністру внутрішньої політики, інформації та зв’язку» та «міністру сільського господарства», - йдеться у повідомленні.

На «міністерські» посади їх призначили після початку повномасштабного вторгнення рф. Зловмисники крали та вивозили українське зерно.

"Встановлено, що зловмисники причетні до незаконного вивезення українського зерна з тимчасово окупованої території півдня України, а також нав’язування прокремлівської пропаганди місцевим жителям", - заявили в СБУ.

Крім того, зловмисники закликали людей вступати до лав псевдодержавних утворень та окупаційних угруповань рф. До цього чоловіки очолювали місцеві "адміністрації". Тривають комплексні заходи для притягнення ворожих поплічників до відповідальності за злочини проти України. Правоохоронці оголосили їм про підозру у колабораційній діяльності. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

Вивозили українське зерно: СБУ виявила двох «міністрів» в окупованому Криму 1

Як карають зрадників України

У березні цього року в Україні запровадили кримінальну відповідальність за колабораційну діяльність. Згідно з законом, за провадження господарської діяльності у взаємодії з представниками держави-агресора введено кримінальне покарання від штрафу до 170 тисяч гривень до позбавлення волі строком до 5 років.

Від початку повномасштабної війни правоохоронці розпочали майже 1200 кримінальних проваджень за фактами колабораціонізму. 199 особам повідомили про підозру, серед них найбільша кількість – цивільні. Серед тих справ, що вже направили до суду, найбільше колаборантів виявили у Житомирській області – 33, Сумській – 15, Київській – 10.

Нагадаємо, що агент рф збирав дані про співробітників СБУ в Одесі та зливав їх в москву.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.