"Мер, прокурори та поліцейські": СБУ викрила ще 8 колаборантів на Луганщині

Читать на русском

Всі вони працювали на російських загарбників

Читать на русском
"Мер, прокурори та поліцейські": СБУ викрила ще 8 колаборантів на Луганщині

Всі вони працювали на російських загарбників

СБУ зібрала докази добровільної співпраці з російськими окупантами з боку ще восьми "посадовців" на окупованій території Луганської області. Серед колаборантів - "мер" окупованого Лисичанська, місцевих "прокурорів" та "поліцейських. Деякі зрадники вже були у розшуку.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ, - передає Інформатор. Зокрема, посаду "в.о. голови адміністрації м.Лисичанська "ЛНР" посів місцевий житель, який від початку російської агресії "з ідейних переконань" перейшов на бік ворога. Так, за даними слідства, зловмисник від 2014 року воював проти українських захисників у складі "народної міліції "ЛНР". За це він став фігурантом кримінальних проваджень та був оголошений у розшук. Відтоді чоловік переховувався від правосуддя на непідконтрольній Україні території.

"Від лютого "в.о. голови адміністрації м. Лисичанська" є активним учасником бойових дій на боці окупантів. Так, зловмисник допомагав ворогу захоплювати Сєвєродонецьк, Рубіжне, Попасну й Лисичанськ", - йдеться у повідомленні.

Свою нову "посаду" зрадник сприйняв як нагороду за відданість. На сьогодні у новому статусі зловмисник виконує завдання рашистів. А саме - імітує "налагодження мирного життя" у Лисичанську.

"Насправді ж, враховуючи вороже ставлення місцевих до "нової влади", його завдання полягає у запуску репресивної машини задля "стримування ситуації", – зауважили в СБУ.

Ще одна місцева чиновниця змінила посаду рядової адміністраторки у ЦНАПі Білокуракінської селищної ради на керівну. Жінка зараз очолює "загальний відділ адміністрації Білокуракинського району "ЛНР". Ще четвірка колаборантів посіли "прокурорські посади". Вони довели свою лояльність російським загарбникам, працюючи в галузі "правосуддя" "ЛДНР":

"Зокрема, незаконно створену "Попаснянську районну прокуратуру "ЛНР" очолив житель Донецької області, який до того був "заступником прокурора Алчевська". Тож українські правоохоронці вже оголосили зловмисника в розшук за участь у терористичній організації".

А керувати "прокуратурою Новопсковського району" прибув 30-річний луганчанин – колишній "слідчий генпрокуратури "ЛНР". Виконувачем обов'язків прокурора Старобільського району "ЛНР" став 37-річний житель Луганська. Він  теж встиг попрацювати "начальником відділу" у "генпрокуратурі "ЛНР".

Ще один виявлений СБУ колаборант від 2017 року обіймав "посаду старшого помічника прокурора Краснодонської міськрайпрокуратури". Зараз він працює на окупантів у статусі "помічника прокурора" у "прокуратурі Станично-Луганського району "ЛНР". Усі вище зазначені колаборанти працюють у незаконних "правоохоронних органах" окупаційної адміністрації РФ, де:

  • запроваджують на тимчасово захоплених територіях Луганщини політику російських загарбників;
  • проводять кримінальне переслідування українських патріотів.

В СБУ також повідомили, що викрили 45-річного мешканця Станиці Луганської, який працював "начальником оперативного відділу Станично-Луганського райвідділу "МВС ЛНР". А також 42-річного уродженця Рубіжного – "начальника відділу карного розшуку Троїцького райвідділу "МВС ЛНР". Перед початком повномасштабного вторгнення Росії обидва колаборанти звільнилися з органів внутрішніх справ України, проте з приходом окупантів вирішили "повернутися в професію". 

Наразі вони є "очільниками" окупаційної "поліції" та допомагають загарбникам проводити репресії проти місцевих проукраїнських жителів. За матеріалами слідства усім фігурантам повідомлено про підозру в колабораційній діяльності. Їм загрожує до 15 років ув’язнення.

"Мер, прокурори та поліцейські": СБУ викрила ще 8 колаборантів на Луганщині 1

Як карають зрадників України

У березні цього року в Україні запровадили кримінальну відповідальність за колабораційну діяльність. Згідно з законом, за провадження господарської діяльності у взаємодії з представниками держави-агресора введено кримінальне покарання від штрафу до 170 тисяч гривень до позбавлення волі строком до 5 років.

Від початку повномасштабної війни правоохоронці розпочали майже 1200 кримінальних проваджень за фактами колабораціонізму. 199 особам повідомили про підозру, серед них найбільша кількість – цивільні. Серед тих справ, що вже направили до суду, найбільше колаборантів виявили у Житомирській області – 33, Сумській – 15, Київській – 10.

Нагадаємо, що агент рф збирав дані про співробітників СБУ в Одесі та зливав їх в москву.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.