Віткофф переконував Путіна погодитися на мирний план Трампа: глава Кремля відмовився - Bloomberg

У Білому домі США зростає розчарування через відсутність прогресу в переговорах, які нині "зайшли у глухий кут"

Переговори Віткоффа і Путіна
Про що Віткофф домовлявся з Путіним. Колаж: Інформатор, Getty Images

Під час візиту у Москву спецпредставник президента США Стів Віткофф намагався переконати російського правителя Володимира Путіна погодитися на припинення бойових дій уздовж нинішньої лінії фронту. Втім, глава Кремля відмовився від таких пропозицій. Він досі хоче взяти під контроль чотири області України, які його армія не повністю окупувала.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела у Москві. Вони сказали, що ще один прямий контакт між Путіним і Трампом нібито допоможе зрушити з місця.

Зазначається, що Віткофф у Кремлі намагався переконати Путіна, що Росія мусить погодитися на припинення вогню, яке зупинить бойові дії вздовж нинішньої лінії фронту. Втім, зустріч не принесла бажаного результату.

Правитель РФ все ще зберігає свою максималістську позицію щодо українських територій. Він хоче, щоб Запорізька, Херсонська, Донецька та Луганська області повністю були підконтрольні Москві.

За даними видання, переговорі на даному етапі зайшли у глухий кут. Для досягнення подальшого прогресу, пишуть у Bloomberg, необхідна подальша пряма розмова Дональда Трампа з Путіним.

Переговори Віткоффа і Путіна - що про них відомо

У п'ятницю, 25 квітня, відбулася зустріч спецпосланця президента США Стіва Віткоффа і російського правителя Володимира Путіна. Вона тривала кілька годин. Після цього сторони розійшлися без публічних заяв для преси - як і після минулих перемовин.

Віткофф та Путін обговорили можливість відновлення прямих переговорів між Україною та Росією. Про це сказав помічник Путіна Юрій Ушаков. Крім того, казав він, було "наближено позиції США і РФ" не лише щодо України, а й "з інших питань".

Нагадаємо, західні медіа опублікували контрпропозиції України та Європи стосовно мирного плану Сполучених Штатів Америки, який також показали в ЗМІ. Вони містять певні відмінності по кожному з пунктів - зокрема, щодо припинення вогню, гарантій безпеки, територій та економіки. Втім, є багато моментів, в яких бачення європейців та американців сходяться.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube