Віталій Кличко розповів, чому у київському метро немає безкоштовного Wi-Fi та коли він з’явиться

Робота у цьому напрямку триває

Віталій Кличко розповів, чому у київському метро немає безкоштовного Wi-Fi та коли він з’явиться
Міський голова Києва Віталій Кличко

У листопаді 2022 року кияни створили петицію на сайті КМДА з вимогою створити безкоштовний Wi-Fi у Київському метрополітені. Днями міський голова Києва Віталій Кличко доручив профільним чиновникам задовольнити вимогу киян. Робота в цьому напрямку вже ведеться. Про це Інформатору стало відомо з повідомлення на сайті КМДА.

“Запуск мережі Wi-Fi в метро це не тільки забезпечення комфорту киян під час поїздки, але і можливість залишатися на зв'язку з рідними, що особливо актуально під час повітряної тривоги, де тисячі людей ховаються в метрополітені і чекають закінчення повітряної тревоги. Головні переваги такого зв'язку – найвища швидкість передачі даних у поєднанні з великою кількістю одночасних підключень до мережі. Наразі мобільний інтернет не витримує того пікового навантаження під час масштабних повітряних тривог, тому кияни могли б отримати додатовий спосіб зв'язку. До того ж, обладнання (кабелі, Wi-Fi роутери та ін.) все ще знаходиться на станціях”, - йдеться у петиції, створеній на сайті КМДА 1 листопада 2022 року. Петиція зібрала понад 6 тисяч підписів.

Чи буде у метро Wi-Fi?

19 грудня Віталій Кличко повідомив, що відповідно до інвестиційного договору від 02.12.2014 № 050-13/і/143 «Про будівництво Wi-Fi мережі в Київському метрополітені для надання якісних телекомунікаційних послуг жителям та гостям міста», укладеного між Департаментом економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Комунальним підприємством «Київський метрополітен» та Товариством з обмеженою відповідальністю «МОСКІТО МОБАЙЛ» (далі – інвестор), на станціях Київського метрополітену розпочато встановлення обладнання безоплатної мережі Wi-Fi.

На виконання вимог зазначеного договору змонтовано та введено в дослідну експлуатацію обладнання мережі Wi-Fi на 12 станціях Київського метрополітену: 

  • «Дніпро», 
  • «Арсенальна», 
  • «Хрещатик», 
  • «Театральна», 
  • «Університет», 
  • «Майдан Незалежності», 
  • «Площа Льва Толстого», 
  • «Палац спорту», 
  • «Олімпійська», 
  • «Лук’янівська», 
  • «Золоті ворота», 
  • «Кловська» та створено інфраструктуру в 33 потягах (165 вагонах) рухомого складу.

Водночас у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації та введення воєнного стану в Україні інвестор призупинив роботи з обладнання станцій та вагонів рухомого складу Київського метрополітену мережею Wi-Fi. Технічне обладнання, яке на сьогодні встановлено на станціях і вагонах рухомого складу Київського метрополітену, проходить тестування з метою забезпечення можливості відновлення роботи мережі Wi-Fi.

5 січня Віталій Кличко доручив профільним міським службам зробити все для реалізації вимог авторів петиції.

Як працює Київський метрополітен під час повітряної тривоги

Під час повітряної тривоги рух поїздів наземними ділянками призупиняється, а підземні станції працюють як укриття цілодобово. Прохід на станцію в комендантську годину (з 23:00 до 05:00) під час повітряної тривоги такий:

  • при вході в метрополітен як укриття обов’язково необхідно мати документ-посвідчення особи;
  • прохід на станції для укриття забезпечують правоохоронці. Контакт поліції розміщено біля входу. Також для виклику чергового можна скористатися дзвоником біля вхідних дверей;
  • уночі працює той же вестибюль, що й у денну зміну.

Як раніше повідомляв Інформатор, у застосунку «Київ Цифровий» можна проголосувати за перейменування станцій метро та вулиць столиці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube