“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Опитування триватиме до 11 січня
У застосунку «Київ Цифровий» проходить голосування по п’яти питаннях. Киянам пропонують обрати нові назви вулиць та станцій метрополітену, які мають назви, пов’язані з росією. Для того, щоб доєднатися до нього, оберіть пункт "Опитування" в додатку "Київ Цифровий". Необхідний пункт розташований у розділі "Електронна демократія".
Столичну станцію метро «Дружби народів» пропонують перейменувати на честь історичної назви місцевості – «Звіринецька». Площу Льва Толстого та однойменну станцію метро - на честь Українських Героїв, а вулицю Льва Толстого — назвати на честь гетьмана Павла Скоропадського. Бульвар Перова – на Воскресенський, проспект Визволителів – на проспект Георгія Нарбута, а проєктній станції метрополітену «Проспект правди» дати назву «Варшавська».
Оскільки у столиці вже існує вулиця Павла Скоропадського на Бессарабці (пролягає від Великої Васильківської до Басейної), з метою уникнути дублювання її пропонують перейменувати на честь мера Києва (1996-2006 рр.) Олександра Омельченка.
Загалом у Києві планували перейменувати близько 300 вулиць, назви яких повʼязані з Росією. Щодо нових назв для 296 топонімів провели електронне голосування в застосунку «Київ Цифровий». Але експертна комісія прийняла не всі результати голосування. Проте в листопаді Київради таки проголосувала за перейменування 11 вулиць, які обрали під час голосування в застосунку «Київ Цифровий». На початку грудня депутати Київради перейменували ще 32 вулиці, провулки й бульвари, назви яких пов’язані з Росією й радянським минулим. Зокрема, бульвар Дружби Народів перейменували на честь Миколи Міхновського.
«Київ Цифровий» — мобільний застосунок, створений у 2021 році київським Комунальним підприємством «Головним інформаційно-обчислювальний центр» (КП ГІОЦ) на заміну застосунку Kyiv Smart City.
Метрополітен у цілодобовому режимі працює як укриття. Там є усі найнеобхідніші умови: питна вода, санітарні вузли та можливість підзарядити гаджети (деталі ми писали тут). Прохід на станції метро в комендантську годину (із 23:00 до 05:00) під час повітряної тривоги такий:
Раніше ми писали, що проблеми з турнікетами в київському метро створили великі черги. Крім того, у Києві відкриють дві станції метро, які не працювали з початку війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.