Назви країн, які придбають ізраїльську бронетехніку поки невідомі
Ізраїль веде перемовини щодо продажу старих танків Merkava. Йдеться про дві сотні одиниць, які незабаром будуть продані двом іноземним арміям. Не виключено, що частину бронетехніки відправлять до Європи.
Про це повідомляє ізраїльське видання Ynet з посиланням на джерела у Міноборони країни.
За інформацією журналістів, Міністерство оборони США незабаром схвалить продаж сотень ізраїльських танків Merkava - Mk2 і Mk3, які були виготовлені в 1980-90-х роках, та тепер зняті з озброєння ЦАХАЛу. Угода, яку оцінюють у десятки мільйонів доларів, повинна бути завершена упродовж найближчих місяців.
Раніше можливість продати застарілу техніку здавалася сумнівною, але після того, як росія розв’язала війну проти України, в європейських країнах відчули потребу зміцнити безпеку недорогою, але надійною бронетехнікою. Саме такою й вважають танки Merkava, в яких зокрема, у двигунах містяться деталі американського походження.
Початковий інтерес до вживаних танків виник ще в середині минулого року, і оборонне відомство, перевіривши стан старих танків, виявило, що вони достатньо справні для продажу.
Назви країн, які придбають ізраїльську бронетехніку, не вказують, зважаючи на "делікатність" угоди. Однак, якщо Пентагон, все ж погодить Ізраїлю спродувати застарілі танки для Європи, то ізраїльські Merkava вперше відправляться до Європи.
Танки Merkava вважається одним із символів Армії оборони Ізраїлю. Перша версія Mk2 була випущена ще в 1979 році. Остання ж модифікація танка зветься Merkava Барак. Танк розвиває швидкість до 60 км/год, комплектується вбудованим лазерним далекоміром, перископічним оглядовим приладом та іншими технологіями. На Merkava Mk.2 встановлено знаряддя М68 105 мм, а у Merkava Mk.3, своєю чергою, є гладкоствольна гармата MG253 калібру 120 мм.
Зазначимо, Ізраїль ще з 1960-х став головним союзником США поза НАТО й головними реципієнтами американської допомоги. Нині в Альянсі роздумують над тим аби Україна отримала гарантії за «ізраїльським зразком», допоки нашу державу не приймуть в НАТО. Перевага цієї безпекової моделі для Заходу в тому, що НАТО не перетворюється на сторону конфлікту, а Україна ж отримає необхідне західне озброєння, не чекаючи, поки стане повноцінним членом оборонного союзу. Детальніше про перспективи та підводні камені такої безпекової політики — ми писали тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.