Під час однієї з операцій переодягнений у російську форму Кирило Буданов провів спецпризначенців через вузьку затоку на надувних катерах в Крим
Очільник української розвідки Кирило Буданов був найкращим офіцером загону 2245 під час стажування у Центральному розвідувальному управлінні США. Він запам'ятався сміливими операціями в тилу ворога, зокрема в окупований Крим, і мав глибокі зв'язки з ЦРУ. Партнерство з українцями було настільки успішним, що спецслужба виявила бажання повторити його з іншими європейськими спецслужбами, орієнтованими на протидію росії.
Про це повідомляє The New York Times. Журналісти називають Буданова висхідною зіркою українського підрозділу й розповідають таку історію:
"Під час однієї з розвідувальних операцій Буданов, переодягнений у російську форму, провів спецпризначенців через вузьку затоку на надувних катерах. Група висадилась в окупованому Криму. Це була ніч. Українці дали відсіч російським спецпризначенцям, ліквідувавши кількох. Серед убитих був син відомого генерала рф. Після цього українці відступили до берегової лінії, занурилися в море та годинами пливли до контрольованої Україною території".
NYT пише, що Буданов був одним з офіцерів підрозділу, який захоплював російські безпілотники і засоби зв'язку. Пізніше техніки ЦРУ перепрофільовували їх, зламуючи шифрувальні системи.
"Генерал Буданов був висхідною зіркою в підрозділі 2245. Він був відомий сміливими операціями в тилу ворога і мав глибокі зв'язки з ЦРУ. Агентство підготувало його, а також зробило екстраординарний крок, відправивши на реабілітацію до Національного військово-медичного центру Волтера Ріда в Меріленді після того, як він отримав поранення правої руки під час боїв на Донбасі", – йдеться у статті.
Також видання інформує, що партнерство ЦРУ з українцями було загалом дуже успішним. Управління після цього повторило такий досвід з іншими європейськими спецслужбами.
Напередодні стало відомо, що Центральне розвідувальне управління США веде таємне співробітництво з українською розвідкою. Воно розпочалося понад десять років тому. Через це наша держава стала одним із найважливіших розвідувальних партнерів Вашингтона проти росії. США та Україна ще до вторгнення 24 лютого 2022 року побудували 12 передових секретних оперативних розвідувальних баз, які знаходяться уздовж кордону з росією.
Приблизно у 2016 році ЦРУ почало тренувати елітний український десантний загін 2245, який захоплював російські безпілотники та засоби зв’язку. Одним з офіцерів підрозділу був Кирило Буданов.
У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.