Засновник компанії Балістика в ЗСУ з 24 лютого 2022 року
Виробник захисного спорядження для військових "Балістика" досі не може домогтися права на бронювання співробітників. Про це 30 жовтня повідомив засновник компанії Олександр Довгий.
“Можливо, це вас здивує, але Балістика досі не може домогтися права на бронювання співробітників. Підприємство, продукцією якого користуються сотні тисяч захисників, не має підтримки, тоді як працівники вторинних галузей — тарологи, сушисти й інші — отримують бронювання без особливих перешкод. Окрім мене, як власника, який служить з 24.02.2022р. на фронті служать і топ-менеджери "Балістики". Минулого року призвали одного, цього року ще одного, а нещодавно повістка прийшла ще одному. Це ставить під загрозу функціонування підприємства, і ми можемо не встигнути виконати свої зобов'язання”, - написав Олександр Довгий.
Він зазначив, що від профільного Міністерства оборони України Балістика чекає відповіді з 24 червня 2024 року. Відповідь мала бути надана протягом 10 днів, але виробники чекають більше чотирьох місяців.
“На наше переконання "Балістика" відповідає критеріям для бронювання не лише за Міністерством оборони, а й за Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України та Міністерство економіки України, але бронювання отримати не вдається. Для розуміння: ми не лише виробляємо спорядження для військових, але й активно допомагаємо силам оборони. Наша допомога вже сягає близько 80 млн грн. У нас працює далеко понад 100 співробітників, середня зарплата на підприємстві більш ніж у 1,5 раза перевищує середню по Україні, і ми регулярно сплачуємо податки. Лише за 9 місяців 2024 року до бюджету було перераховано 55 360 278 грн податків і зборів. Чому тоді інші отримують бронювання, а "Балістика" навіть не може дочекатися відповіді на свої запити? Що ще потрібно довести, щоб отримати це право? Чи варто й надалі працювати без підтримки? Чи хтось зацікавлений у тому, щоб "Балістика" припинила свою діяльність? Адже без співробітників підприємство не зможе виконувати свої завдання”, - зазначив Олександр Довгий.
Як раніше повідомляв Інформатор, 13 лютого, правоохоронці прийшли з обшуками в офіс компанії "Балістика", яка є ліцензованим виробником бронезахисту в Україні. Керівництво вважає, що причина обшуків - заздрість конкурентів. І заявляє, що слідчі дії відбуваються нібито за заявою про злочин від власника ТОВ Велмет - це підприємство виготовляє аналогічну військову продукцію.
Компанія "Балістика", заснована у 2014 році, є офіційним виробником продукції для Збройних Сил України та постачальником по замовленнях державних організацій. Її власник – Олександр Довгий. Після початку повномасштабного вторгнення Росії Довгий безплатно роздав увесь бронезахист, який був на складах, і став до лав тероборони. У січні 2022 року він запатентував перший жіночий бронежилет.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.