Випробувано власноруч: корисні нейромережі, які полегшать життя в Інтернеті

Як працюють сучасні нейронки, та що вони вміють

ШІ, нейромережа
Представляємо вашій увазі нейромережі на всі випадки життя.

Сьогодні штучний інтелект вміє робити якщо не все, то майже все з того, що суттєво спрощує, скажімо, процес навчання. Нейронки на його основі малюють, пишуть і перекладають, а ще виявляють брехню. Саме про такі доволі прості у використанні додатки Інформатор і поведе мову.

До вашої уваги кілька нових нейромереж. Вони стануть в нагоді не тільки учням та вчителям, але й усім, хто цікавиться новими технологіями та цифровізацією, що несамовито штовхає людство в новітню еру роботів-всезнайок. Користуйтесь на здоров'я, нічого складного!

Інформатор спробував в дії кілька нейронок, які нас зацікавили. Вони працюють із зображеннями, текстами та відео. Одна з них виявилась платною, інші - здебільшого мають часові обмеження у використанні. З якогось моменту послугу пропонується оплати, купивши преміум-пакет. Та познайомитись з більшістю наведених вище нейромереж - точно можна безоплатно. Тож, уперед!

Нейронка генерує тло на фото

Інструмент ШІ Flair створює красиві зображення, безкоштовно генеруючи тло до ваших картинок. Розробник цієї нейронки зазначив, що вона підходить для тих, хто займається створенням презентацій або ж самотужки розробляє рекламу власної продукції. З її допомогою можна "намалювати" симпатичний презентабельний плакатик для роздрібних товарів чи навіть групи товарів, а в побуті - підредагувати фото.

Щоправда тут виникає небезпека використання ШІ для створення фейкових колажів, адже нейромережа дозволяє помістити фігуру людини на будь-який фон. Та скажемо чесно й одразу, той факт, що тло накладне, приховати не вдасться. Це видно навіть на око, не кажучи вже про можливість перевірки автентичності зображень. 

Як це працює

Відкрийте нейронку в окремій вкладці на вашому комп'ютері, ноутбуці чи планшеті. 

Оберіть зображення з яким будете працювати.
Оберіть зображення з яким будете працювати.

За допомогою безкоштовного онлайн-ресурсу Remove.bg ми видалили тло на нашій картинці.

Врахуйте, що на зображенні має бути один предмет.
Врахуйте, що на зображенні має бути один крупний предмет.

Нейронка може попросити надати вашу пошту та ввести пароль до неї - ми це зробили, і панель робочих інструментів ШІ відкрилась. 

Далі ми підгрузили нашого хлопчика в онлайн додаток ШІ. 
Далі ми підгрузили нашого хлопчика з гарбузиком в онлайн додаток ШІ. 

Після того, як підгрузите зображення - в панелі зліва оберіть тло, яке вам найбільше до вподоби, клацніть на нього, а далі - натисність кнопку Generated - згенерувати. 

Через хвилину ШІ видасть результат.
Через хвилину ШІ видасть результат.

При натисканні на новостворену картинку ШІ пропонує переконатись, чи він все правильно зрозумів та виконав коректно. 

Тут можна створити варіанти на вашу нову картинку. 
На цьому етапі можна створити варіанти на вашу нову картинку. 

Як видалося нам, різняться вони на рівні невибагливих ефектів - насиченість, різкість тощо. 

Ми обрали свій варіант і натисли зелену кнопку внизу зліва.
Ми обрали свій варіант і натисли зелену кнопку зліва внизу.

Після обрання свого варіанту та натискання кнопки Download image картинка падає в папку "Загрузка" на комп'ютері - у форматі PNG. Ми перетворили його на JPG для зручності в роботі за допомогою безкоштовного онлайн-ресурса Iloveimg.com

ШІ всадив нашого хлопчика на стільчик на двох ніжках над прірвою (власне, тло ми обрали самі, не сподіваючись, що нейронка домалює стартове зображення), але його міцно тримає наша увага!
ШІ всадив нашого хлопчика на стільчик на кількох ніжках над прірвою (власне, тло ми обрали самі, не сподіваючись, що нейронка домалює стартове зображення), але його міцно там тримає наша увага! :)

Вирок Інформатора: загальний результат роботи ШІ - задовільний. В роботі все доволі просто, швидко і симпатично. Навіть фотографічно, але тільки на перший погляд. Якщо ближче придивитись, стає очевидно, що частина фото вмонтована в фон. Звісно, треба врахувати, що ми обрали не надто коректне зображення - дитини. Нейронка ж розроблена для створення рекламних банерів товару, тож доречніше буде опрацьовувати у ній зображення предметів.

ШІ згенерував текст для Інформатора

За допомогою нейромережі на основі штучного інтелекту ми згенерували три тексти у форматі електронних листів - про російську агресію в Україні. ШІ правильно виклав головний смисловий посил, проте наробив орфографічних помилок. Втім, якщо вам потрібні ідеї для текстів, і не хочеться довго клацати на клавіатурі, така нейронка вас врятує і дещо прискорить процес роботи.

Як це працює

Згенерувати в нейронці безкоштовно можна до 5 текстів, причому з одного набору "ключів", тобто вводних слів, з якими ШІ працює, обробляючи їх та видаючи сенси. 

Нейромережа проста у використанні. Спочатку вона також запитує синхронізацію з вашим Google-аккаунтом, після чого пропонує відеоінструкцію на англійській мові. Ми інструкцію переглядати не стали, адже по інтерфейсу ШІ, що проглядався за нею, одразу стало зрозуміло - він досить інтуїтивний. 

Спершу оберіть мову - ми обрали українську. А також слід обрати формат повідомлення. Для тесту ми обрали лист для е-мейлу. 

Далі зліва внизу ви побачите вікно, куди можна і варто вписати ключові слова. Ми вписали наступні: росія країна-терорист обстріли цивільного населення повномасштабне вторгнення в Україну росія вбиває українців. Важливий момент - "ключі" вписуються без розділових знаків. Крім того, вони мають бути зрозумілими. Адже чим вони точніші - тим простіше ШІ виписати правильний контекст. 

Після того, як ключові слова введено - тисніть кнопку Ryte for me!
Після того, як ключові слова введено - тисніть кнопку Ryte for me!

Нейронка обробляє текст об'ємом від 500 до 1000 знаків близько 30 секунд. Результат відрізнятиметься щораз - при тих самих ключовиках та новому натисканні помаранчевої кнопки. 

Тобто нейронка може згенерувати кілька варіантів різних (дуже схожих) текстів на той самий запит. 
Тобто нейронка може згенерувати кілька варіантів різних (дуже схожих) текстів на той самий запит. 

Якість текстів залишає бажати кращого з точки зору грамотності побудови речень та орфографії. Однак, в них здебільшого правильно висвітлено контекст.

Використовувати такі тексти можна хіба що за основу, їх неодмінно варто редагувати, що називається, вживу. 
Використовувати такі тексти можна хіба що за основу, їх неодмінно варто редагувати, що називається, вживу. 

Висновок Інформатора: як ідея для того чи іншого формату - цілком може бути!

Детектор брехні тепер в минулому

LiarLiar.ai - нейронка яка може визначити брехню по відео або під час відеодзвінка. ШІ сканує пульс та міміку, властиві людині, коли та намагається збрехати (цей штучний інтелект вже знає про них). Ця нейронка використовує дистанційну техніку, котра виявляє тонкі зміни кольору обличчя. Останні вказують на частоту серцевих скорочень, коли спікер схивольваний, але намагається це приховати. Нейронка також стежить за рухами очей та мовою тіла, що також надають цінні дані ШІ.

Маючи всю цю інформацію, штучний інтелект використовує психологічне ноу-хау, щоб дізнатись, чи говорить ваш співбесідник правду. Раптові рухи очей, особливий вираз обличчя чи специфічна мова тіла - усе разом розкриває потенційний обман. Такий інструмент можуть використовувати, скажімо, роботодавці, які проводять співбесіди онлайн.

Як це працює

Просто завантажуєте ролик або запускаєте відеодзвінок в FaceTime, WhatsApp, Zoom, Google Meet, Skype, а в лівій половині екрана відкриваєте LiarLiar, пояснюють автори ШІ. Після цього обираєте ділянку, яку потрібно обробити - все в режимі реального часу, рекомендують розробники. Аналіз проводиться практично тієї ж секунди, стверджують вони. 

Ми хотіли підгрузити в нейронку відео кремлівських посіпак, які стверджують, що б'ють ракетами виключно по воєнних об'єктах в Україні (і відповідно брешуть). Та за тестовий період нам запропонували заплатити 39,99 доларів - за встановлення додатку ШІ на один гаджет з доступом до необмеженої кількості його використань. 

Чи бреше Ілон Маск можна дізнатися за 39,99 $

Чи бреше Ілон Маск можна дізнатися за 39,99 $

Що ще?

Нейромережа Rask (відкрита для ознайомлення)

Перекладе ваші слова на відео на будь-яку мову світу без зміни оригінального голосу, пропонують автори ШІ.

Нейромережа Imagica (безкоштовний доступ, має інструкцію)

Згенерує мобільний додаток менш ніж за хвилину, - запевняють її автори.

Нейромережа Durable AI (відкрита для ознайомлення)

Допоможе створити сайт без навичок програмування, - переконані творці додатку на основі ШІ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube