“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Нова лірична пісня «РОЗЧИНЯЮСЬ», створена на основі віршів Юрія Іздрика «Cycles» та «Solvere» у співпраці з віртуозним піаністом Євгеном Хмарою.
Ситуація з компенсаціями за інвалідність внаслідок COVID-19 зайшла у глухий кут
Страхові виплати за смерть від коронавірусу отримали 83 сім'ї медичних працівників, хоча жертвами хвороби стали 587 осіб з медичної сфери. Ситуація з виплатами компенсацій медикам, які отримали інвалідність внаслідок COVID-19, зайшла в глухий кут.
Про це повідомив у Facebook глава комітету Верховної ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування, передає Інформатор .
За його словами, в разі смерті медичного працівника процедура "більш-менш працює".
"Станом на 1 квітня 2021 року страхові виплати отримали 83 сім'ї на суму 132 мільйонів гривень. Хоча загиблих від "ковіду" медиків значно більше - 567. Причини відмов у страхових виплатах: не доведено, що медик заразився на робочому місці, загинув не медичний працівник (водій, молодша сестра), відсутні члени сімей, не представлені відповідні документи", - зазначив Радуцький.
З виплатами за інвалідність внаслідок COVID-19 ситуація складніша.
"Виплати медикам, які перехворіли на COVID-19 і стали інвалідами, практично зупинилися. За два місяці компенсацію від держави отримали 8 осіб, за станом на початок квітня - 10 осіб", - повідомив він.
Відзначимо, з 1 липня 2020 року в Україні діє закон про "ковідні" виплати медикам або їхнім сім'ям. Впровадили компенсацію від держави в двох випадках: якщо медичний працівник визнаний інвалідом і якщо хвороба призвела до загибелі.
За словами Радуцького, виплати будуть розблоковані, як тільки Міністерство охорони здоров'я схвалить два розроблених проекти указів: "Про затвердження порядку проведення епідеміологічного обстеження (розслідування) епідемій і спалахів інфекційних хвороб" та "Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України, Академії медичних наук України, Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2000 № 374/68/338 "про затвердження Інструкції про застосування переліку професійних захворювань".
При цьому він підкреслив, що за рік Міністерство охорони здоров'я не змогло спростити процес отримання компенсації від держави.
Нагадаємо, раніше у Мінсоцполітики пояснили, чому більшість сімей медиків, загиблих від COVID-19 не отримали компенсації.
Також Інформатор писав, що раніше президент Володимир Зеленський дав доручення забезпечити можливість дітям медичних працівників,які загинули внаслідок ускладнень від COVID-19, отримати вищу освіту за державний рахунок.