Він мав серце та витривалість воїна: Бутусов розповів про загибель героя-фотографа Володимира Миронюка

Читать на русском

Чоловіка знали та поважали безліч бійців ЗСУ

Читать на русском
На фронті загинув відомий фотограф
Журналістові було 59 років

Чоловіка знали та поважали безліч бійців ЗСУ

На фронті загинув відомий фотограф Володимир Миронюк. Його не стало на передових позиціях під Курдюмівкою. Загинув чоловік з фотоапаратом у руках, не полишаючи роботу навіть у смертельній небезпеці.

Про це в суботу, 30 вересня, повідомив журналіст Юрій Бутусов в своєму Telegram-каналі. Він зазначив, що загиблому було 59 років.

Так, Бутусов розповідає, що кореспондента знали під позивним "Джон". Він також вів популярний блог у "Фейсбуці". 

Особистість та історія "Джона" дуже цікава, складна та насичена. Він був громадянином Сполучених Штатів, хоча по національності та духу - українець. Довгий час Миронюк жив та працював в Америці. Він займався перегоном грузів, був далекобійником.

В Україну чоловік повернувся з початком Майдану в 2014 році. Він не захотів залишатися осторонь та особисто брав участь в тих буремних подіях, з яких, власне, все й починалося. А з початком великої війни відправився на фронт - не стріляти, адже був громадянином іншої держави, а фотографувати.

"Він не був професійним журналістом. Він не був професійним фотографом. Він не був професійним солдатом. Але його вражаючі фотографії бачили багато людей, і щоб робити таке там, де він був на фронті, треба мати серце та витривалість воїна", - розповідає Бутусов.

За словами журналіста, чоловік робив просто вражаючі знімки. Їх розбирали безліч ЗМІ, на них сфотографовані сотні бійців, кожен з яких згадує Миронюка з повагою та посмішкою. 

"Він любив сміливців, які ризикують собою заради високих цілей, він радів, що може знімати у моменти найбільших випробувань справжні обличчя справжніх героїв. Він потрапляв на фронт без всяких дозволів, тому що любив воїнів, відчував їх, і легко здобував довіру", - згадує чоловіка Бутусов.

Окрім всього цього, знімки Миронюка виконували ще одну важливу функцію. Завдяки їм нерідко вдавалося знайти останні фото тих бійців, що, на жаль, загинули. Такі фотографії "Джон" завжди віддавав рідним та близьким героїв.

"Останній репортаж Володимир Миронюк зробив кілька днів тому на позиції української піхоти, де ворог атакував та багато годин вів ураганний обстріл. Три дні його тіло не могли забрати через щильний обстріл", - каже Бутусов.

Наразі близькі та друзі "Джона" просять допомогти знайти який-небудь заклад у Києві, який допоміг би організувати фотовиставку робіт Миронюка. Адже вони є новим літописом української історії сучасності. 

Війна забирає найкращих 

На жаль, через росію на фронті гинуть найкращі сини та дочки України. Нерідко це щирі та творчі люди, які в мирний час займалися цікавою та натхненною діяльності, на кшталт фотографії чи поезії.

Так, схожий випадок трапився нещодавно. Стало відомо, що на війні загинув відомий в своїх колах харківський поет Олексій Івакін. Чоловік був легендою літературних вечорів "першої столиці" та батьком двох маленьких дітей. Нажаль, його вже немає.

А 19 вересня у Львові загинув військовий, який повернувся додому на роботу. Він пройшов фронт, залишившись живим та здоровим. І в перший же день мирного життя його вбив російський дрон. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.