Світла людина та справжній захисник Батьківщини: на фронті загинув харківський поет Олексій Івакін

Читать на русском

Скоріше за все, це сталося на "проклятому" південному напрямку, пишуть друзі загиблого

Читать на русском
Харківський поет Олексій Івакін загинув на фронті
Олексія згадують як автора чудових пронизливих віршів та просто світлу й добру людину

Скоріше за все, це сталося на "проклятому" південному напрямку, пишуть друзі загиблого

На війні з російськими загарбниками загинув харківський поет Олексій Івакін. Без батька та чоловіка залишилося двоє маленьких дітей та дружина. Знайомі та друзі згадують хлопця як світлу, добру та порядну людину, а також як автора чудових та пронизливих віршів. 

Сумну звістку повідомили у вівторок, 26 вересня, на Facebook-сторінці "Літературний SLAM". Це харківський культурний центр, який до війни регулярно організовував яскраві поетичні вечори та взагалі був помітним культурним явищем "першої столиці". 

"Друзі, ви всі чули цю сумну новину. Не стало чудової людини, крутого поета, зразкового сім’янина та батька двох діточок Льоши Івакіна", - пишуть колеги по цеху.

Олексія згадують як справжнього захисника України та дуже світлу людину. Наразі уточнюється дата та місце його поховання.

"Ми не зустрічали жодної людини, яка б хоч щось поганого сказала про Олексія. Жодної", - пише "Літературний SLAM".
Поціновувачі творчості Івакіна кажуть, що для харківської поетичної "тусовки" Олексій був "легендою". 
 
Наразі відкрито збір коштів на підтримку сім’ї загиблого. Кожен, хто хоче допомогти, може легко зробити це, перевівши будь-яку суму на картку "Монобанку" за реквізитами нижче.
 
Редакція "Інформатора" долучається до збору коштів та висловлює щирі співчуття родині загиблого героя. 

Замість ручки та листку взяв автомат: життя та творчість Олексія Івакіна 

Усі ті, хто особисто знав Олексія, підтвердять, що він був дуже доброю та щирою людиною. Загиблий мав безсумнівний талант до творчості, його поезія була емоційною, хльосткою, тужливою та красивою. На жаль, війна з загарбниками забирає найкращих

Фото з виступу в тоді ще не окупованому росією Донецьку, 2013 рік
Фото з виступу в тоді ще не окупованому росією Донецьку, 2013 рік

Олексій писав переважно російською мовою, хоча мав в своєму репертуарі й твори, написані українською. Творчістю займався майже все життя. Перечитуючи його поезію зараз, складається враження, що поет ніби передбачив те, як закінчиться його життєвий шлях. Зокрема, у вірші ще 2011 року Олексій писав, що "помирають зазвичай восени", і що "осінь - фінальна сцена п'єси". 

В тому ж 2011 році в іншому вірші Івакін писав, що він "не буде героєм", однак в кінці поезії заявляв, що "всі герої пали в бою" і тепер він буде "останнім героєм". Так і вийшло: після початку російської агресії чоловік пішов на війну і, на жаль, загинув там, як герой. 

Олексій Івакін читає свої вірші 
Олексій Івакін читає свої вірші 

Однак найбільш трагічним вбачається наступний вірш Олексія під назвою "Смотри, как тает в солнце город". Зокрема, там є наступні слова:

"И зубы разгрызают камни.
Кровавой я плююсь слюной.
Туман, стена, преграды, ставни.
Сшей мне мундир, ведь скоро бой.

Там революции, там танки...
Седеет молодой солдат.
Смотри, как самолеты танго
у звезд танцуют невпопад"

Олексій на фронті 
Олексій на фронті 

Влада Думенко, подруга загиблого поета, який через агресію росії вимушений був стати воїном, написала на своїй сторінці у Facebook емоційний пост, в якому згадала, яким Олексій був за життя. Вона пише, що Івакін загинув "на тому ж прокляту напрямку" - скоріше за все, йдеться про південь нашої держави, де ЗСУ наразі ведуть контрнаступальну операцію. 

"Боже, я все ще не вірю. Льоша Івакін, ти був дуже хорошим другом. Я пам’ятаю всі літературні вечори, всі поїздки, всі посиденьки у тебе вдома. І, звичайно, твої вірші й те, як ти читав. На тому ж проклятому напрямку. Сім’ї потрібна допомога. Вічна Слава. Честь", - резюмувала дівчина.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.