Вимагав перейти на російську: у Німеччині чоловік скинув з мосту 10-річного хлопчика за розмови українською мовою

Читать на русском

Невідомий намагався добити дитину скляною пляшкою

Читать на русском
Напад на українського школяра в Німеччині
Наразі агресора розшукує місцева поліція

Невідомий намагався добити дитину скляною пляшкою

Жахлива трагедія ледь не сталася в місті Айнбек (Нижня Саксонія, Німеччина). Там невідомий чоловік ледве не вбив українську дитину, вимагаючи від неї розмовляти російською мовою. За спілкування рідною мовою чоловік скинув хлопця з мосту а потім намагався добити його скляною пляшкою. 

Про це повідомляє прокуратура Нижньої Саксонії. Наразі агресора розшукують, йому інкримінують замах на вбивство.

Так, інцидент мав місце в Айнбеку ще 26 серпня, ввечері. В районі місцевого мосту гуляли декілька дітей - маленьких біженців з України. До них підійшов невідомий чоловік віком приблизно 35-45 років. Він почав чіплятися до малечі, вимагаючи від них спілкуватися не українською, а російською мовою.

Діти відповили відмовою. Після цього неадекватний дорослий почав тягати одну з дівчаток за волосся, а потім взагалі схопив 10-річного хлопчика та викинув його з мосту прямо в канал.

Та навіть цього йому виявилося мало: вже коли малий лежав під мостом, чоловік жбурнув у нього скляною пляшкою, яка лише випадково не влучила в голову. Після цього невідомий втік з місця злочину.

Хлопець отримав травми голови, правої руки та лівої ноги. Також повідомляється, що дитина лише дивом не отримала більш серйозних поранень. 

Місцева прокуратура вже розшукує злочинця. Його підозрюють в замаху на вбивство. Прокурор Нижньої Саксонії вбачає в цьому нападі політичні мотиви. Зазначається також, що агресор розмовляв російською мовою - а отже, скоріше за все сам був вихідцем з росії. 

Напади на українців у Європі

Наших біженців в Євросоюзі зазвичай приймають досить гарно. Особливо це було помітно в самому початку війни. Якихось особливо масових інцидентів з українцями не трапляється, а місцеве населення переважно налаштовано до наших людей позитивно або більш-менш нейтрально - хоча буває по-всякому.

Наприклад, іноді трапляються інциденти, схожі на той, що мав місце в німецькому Айнбеку. Так, нещодавно в Польщі нетверезі місцеві напали на українку з дітьми. Їм не сподобалося, що жінка розмовляла українською мовою. Вони кричали проросійські лозунги та ображали нашу громадянку за ознакою національності.

Ще один випадок мав місце в січні в Берліні. Троє російськомовних чоловіків напали на молодих українок, які теж спілкувалися рідною мовою. А в червні прихильники росії та путіна напали на українця в Чехії. Вони побили його настільки сильно, що той осліп. Правда, все це переросло в несмішний казус, адже потім з'ясувалося, що постраждалий насправді був... росіянином. 

Схожий інцидент також мав місце в чеській державі: українську дівчинку в школі принижували однокласники через її національність. Відомо, що діти вигукували проросійські гасла, а також плюнули дівчинці в обличчя. Однак влада країни відреагувала на цей випадок з нульовою терпимістю: з українською школяркою зустрівся особисто президент Чехії Петр Павел та вибачився за негідну поведінку своїх маленьких співгромадян. Він також зазначив, що засуджує знущання та приниження в школах загалом. 

Не дивлячись на такі прикрі випадки (які з часом в певній мірі трапляються все частіше), зазвичай ставлення до українських біженців в Європі залишається відносно добрим. Однак це дуже залежить, по-перше, від країни перебування, а по-друге - від поведінки наших людей, яка іноді може бути неправильною. Втім, найчастіше українці в ЄС поводять себе чемно та не зловживають гостинністю європейців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.   

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.