Гроші вимагали просто за те, аби не створювати додаткових перешкод
3-го січня Служба безпеки України повідомила про викриття посадовців митницьких злочинних схем у Чернівецькій та Одеській областях. Посадовці на місцевих митницях вимагали гроші з бізнесу та волонтерів за те, аби не створювати зайві штучні перешкоди їхній діяльності. Для отримання хабарів використовували посередників.
Про це СБУ розповіла на своїй офіційній сторінці в Facebook. Наразі слідчо-оперативні дії в обох областях дозволили ліквідувати незаконні схеми. Причетним вже повідомили про підозру а розслідування продовжується.
На зазначених злочинах викрито керівника одного з місцевих митних постів. ВІн вимагав гроші з підприємців, аби не створювати їм штучні перешкоди під час митного оформлення комерційних вантажів. До схеми залучив двох знайомих, які за нього забирали гроші. Одним з них виявився колишній працівник митниці, який раніше також попадався на корупції.
«Співробітники СБУ задокументували факт передачі зловмисникам першої частини хабаря у розмірі 3 тис. дол. за безперешкодне оформлення трьох митних декларацій. Правоохоронці затримали посередника у Києві на одержанні 12 тис. дол. – другої частини неправомірної вигоди. За ці гроші посадовець обіцяв без «зайвих» питань оформити підприємцю оптову партію товарів широкого вжитку», – зазначили в СБУ.
Організатор та один з його поплічників отримали повідомлення про підозру в хабарництві. Розслідування продовжується, аби до відповідальності притягнути всіх причетних.
На організації оборудок викрили посадовців митних постів «Одеса-порт» та «Білгород-Дністровський». Зловмисники отримували гроші від волонтерів, які ввозили гуманітарну допомогу для наших захисників. Ці посадловці також за хабар обіцяли не створювати перешкоди під час митного оформлення. Просили за це від 500 доларів за один транспортний засіб.
«Співробітники СБУ задокументували декілька епізодів отримання митниками грошової «винагороди». Правоохоронці затримали головного державного інспектора митного поста «Одеса-порт» на передачі чергової суми хабаря. Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою)», – додали в СБУ.
Спецслужба також хоче притягнути до відповідальності інших працівників митного поста. Розслідування продовжується за обома фактами порушень.
Нещодавно представники Служби безпеки України повідомили про викриття масштабної схеми розкрадання на продуктах для ЗСУ. Підпільний механізм допоміг злочинцям завдати шкоди Міноборони на понад 119,5 млн гривень. Керівники підприємств, задіяних у схемі, певні обсяги продукції виводили кошти у тінь через ряд афілійованих фірм.
Крім цього, СБУ також викрила масштабні схеми з привласнення 40 млрд гривень колишнім менеджментом ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта». Вони також ухилялися від сплати податків та легалізували кошти, які здобували злочинним шляхом.
Нагадаємо, що ПриватБанк відмовився скасувати відсотки по кредиту для військовослужбовиці: що вирішив суд ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.