Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
ЗСУ отримають важкі бронемашини MRAP від Німеччини до кінця року
Німеччина обіцяла надати Збройним Силам України до 400 важких колісних бронемашин MRAP (Mine Resistant Ambush Protected - ред.) з посиленим протимінним захистом. Угода була укладена між урядом України та німецькою оборонною компанією Flensburger Fahrzeugbau GmbH (FFG) на суму 315 млн євро, фінансування здійснюється за рахунок бюджетних коштів ФРН. Але плани поставок бронемашин MRAP від Німеччини затримуються через сертифікаційні та ліцензійні питання.
Як повідомляє BILD, міністерство оборони Німеччини заявило, що всі машини планується поставити до кінця поточного року. Проте, згідно з документом Міноборони від вересня 2023 року, які є в розпорядженні німецького видання, передбачено, що машини MRAP для ЗСУ мають надходити партіями по 20 штук від січня до жовтня 2024 року. Однак наразі жодних поставок не було здійснено.
За інформацією BILD, початковий план на цей рік був скорочений спочатку до 200, а потім до 100 машин. Початок поставок також перенесли з січня на травень-червень. Причина у тому, що FFG отримує запчастини для MRAP зі США і лише збирає їх у Німеччині. У компанії виникли проблеми через "обмеження ліцензій на експорт зі США в Німеччину" та сертифікаційні питання щодо протимінного захисту.
Глава Бундесверу Борис Пісторіус у Брюсселі заявив, що Німеччина й надалі вкладатиме кошти у виробництво боєприпасів для України. За його словами, країна заклала 3,4 мільярдів євро на виробництво боєприпасів. Через це цьогоріч країна передасть Україні у три-чотири разів більше артилерійських снарядів, аніж це було у 2023-му.
У лютому Бундестаг також схвалив бюджет на 2024 рік. У ньому, зокрема, закладено 8 млрд євро для України. Рішення також містить фінансові обмеження та скорочення витрат, у тому числі через відмову від сільськогосподарських субсидій.
Крім того, у січні Німеччина передала Києву пакет військової допомоги, куди увійшли ракети для ППО, всюдиходи та бронетранспортери. Також для ЗСУ передали шість багатоцільових гелікоптерів Sea King Mk41 одразу із запчастинами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.