“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
ЗСУ отримають важкі бронемашини MRAP від Німеччини до кінця року
Німеччина обіцяла надати Збройним Силам України до 400 важких колісних бронемашин MRAP (Mine Resistant Ambush Protected - ред.) з посиленим протимінним захистом. Угода була укладена між урядом України та німецькою оборонною компанією Flensburger Fahrzeugbau GmbH (FFG) на суму 315 млн євро, фінансування здійснюється за рахунок бюджетних коштів ФРН. Але плани поставок бронемашин MRAP від Німеччини затримуються через сертифікаційні та ліцензійні питання.
Як повідомляє BILD, міністерство оборони Німеччини заявило, що всі машини планується поставити до кінця поточного року. Проте, згідно з документом Міноборони від вересня 2023 року, які є в розпорядженні німецького видання, передбачено, що машини MRAP для ЗСУ мають надходити партіями по 20 штук від січня до жовтня 2024 року. Однак наразі жодних поставок не було здійснено.
За інформацією BILD, початковий план на цей рік був скорочений спочатку до 200, а потім до 100 машин. Початок поставок також перенесли з січня на травень-червень. Причина у тому, що FFG отримує запчастини для MRAP зі США і лише збирає їх у Німеччині. У компанії виникли проблеми через "обмеження ліцензій на експорт зі США в Німеччину" та сертифікаційні питання щодо протимінного захисту.
Глава Бундесверу Борис Пісторіус у Брюсселі заявив, що Німеччина й надалі вкладатиме кошти у виробництво боєприпасів для України. За його словами, країна заклала 3,4 мільярдів євро на виробництво боєприпасів. Через це цьогоріч країна передасть Україні у три-чотири разів більше артилерійських снарядів, аніж це було у 2023-му.
У лютому Бундестаг також схвалив бюджет на 2024 рік. У ньому, зокрема, закладено 8 млрд євро для України. Рішення також містить фінансові обмеження та скорочення витрат, у тому числі через відмову від сільськогосподарських субсидій.
Крім того, у січні Німеччина передала Києву пакет військової допомоги, куди увійшли ракети для ППО, всюдиходи та бронетранспортери. Також для ЗСУ передали шість багатоцільових гелікоптерів Sea King Mk41 одразу із запчастинами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.