Анастасія Муцей не вважає, що в армії повинні служити всі - однак допомогати зобов'язані
Анастія Муцей - бойова медикиня Інтернаціонального легіону тероборони ЗСУ. Вона вважає, що чоловіки, які після повномасштабного вторгнення втекли за кордон, можуть не хотіти воювати, і вона їх розуміє. Ожднак такі громадяни зобов'язані максимально допомогати війську фінансово.
Про це вона розповіла у великому інтерв'ю для ТСН. За її словами, деякі чоловіки чомусь просто "пересиджують" війну, нічого не роблячи для майбутньої перемоги.
Анастасія - молода українка, сирота. За деякий час після початку російської агресії вона, дівчина, вирішила піти служити до армії, у той час як багато чоловіків віддали перевагу тому щоб ухилитися, нелегально покинувши країну.
Якогось страшного негативу до таких громадян Анастасія не відчуває. Однак її дратує, що ухилянти не роблять жодного внеску в майбутню перемогу - навіть фінансового.
"Вони чекають, поки ми виграємо – і повернуться... Добре, ти виїхав, не всі люди для війни, але хоч донать, хоч допомагай. Якщо ти хочеш повернутися до цієї країну – роби щось, ми самі не вивеземо", - наголосила Анастасія Муцей.
Також медикиня не вважає, що всі чоловіки мають йти на війну. По-перше, не всі здатні воювати, це факт. По-друге - хтось має працювати та підтримувати економіку. Аби, в свою чергу, мати змогу фінансово допомогати Збройним силам.
"Вибачте, але чоловіки, які роблять справу, а в нас багато є справ типу інформаційна, медична. Медики, які працюють в лікарнях – в мене взагалі ніяких питань. Юридична, бо в нас дуже багато проблем з цим, і програмісти, бо вони фінансово (допомагають - ред.)... Здається, країна ще тримається хоч якось на людях, які заробляють і витрачають гроші", - вважає Муцей.
Також дівчина розповіла про те, як інші бійці ставляться до того, що вона, жінка, служить у ЗСУ. За її словами, жодних натяків чи проявів сексизму щодо неї не було - хоча на перших порах їй все ж довелося доводити, що вона - теж боєць, а не просто дівчина.
"Коли ти виходиш на перші бойові, і люди бачать – чи ти смілива, чи витримуєш взагалі все, що трапляється на нулі, тоді вже починають тебе сприймати.... Але стосовно сексизму – в мене ніколи не було проблем з тим, що я дівчина. Інші дівчата мені розповідали зовсім інші історії з української армії", - зазначила Муцей.
Нагадаємо, що масова мобілізація до лав ЗСУ є сьогодні дуже серйозним викликом для української держави та суспільства. Багато чоловіків не бажать йти на службу, а ТЦК нерідко застосовують незаконні та відверто насильницькі методи для мобілізації. Це спричиняє суспільну напругу та негативно впливає на рейтинги влади і ставлення до держави загалом.
Окрім цього, безліч чоловіків намагаються нелегально покинути Україну. Для цього використовують підроблені документи або ж просто "дірки" в державному кордоні. Багатьох таких ухилянтів ловлять і нічим хорошим це не завершується. Відомо також про як мінімум кілька десятків смертей: люди тонуть в ріках, блукають у горах тощо.
Однак багатьом таки вдається вирватися з України та почати нове життя в Європі. Точна цифра ухилянтів невідома, однак за даними європейської статистики, їх може бути до 650 тисяч осіб. Це величезна цифра. Для порівняння: в ЗСУ наразі служать близько мільйона осіб.
У суспільстві та у військовому середовищі ставлення до таких чоловіків дуже поляризоване. Дехто чудово розуміє небажання гинути на фронті та прагнення жити в еміграції у мирній країні. Інші ж називають цих громадян зрадниками та боягузами, вважаючи, що воювати мають абсолютно всі.
Як би там не було, але російська агресія, на жаль, продовжується, і своїх планів ворог не змінює. Тож сподіватися на те, що ситуація в цьому плані лібералізується, а масова мобілізація раптом завершиться чи призупиниться, не варто.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.