Виїхало з України більше людей, ніж повернулось: статистика Укрзалізниці за перше півріччя 2025 року

З січня по червень 2025 року у сполученні Україна – ЄС перевезено близько 710 тис. пасажирів, у сполученні ЄС – Україна – близько 600 тис. пасажирів

Пасажири Фото: Інформатор
Пасажири Фото: Інформатор

Міжнародні пасажирські поїзди курсують між Україною та шістьма країнами Європи; з січня по червень 2025 року ними перевезено близько 1,3 млн пасажирів в обох напрямках. Про це Укрінформу повідомили у філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця».

«Станом на липень 2025 року міжнародні пасажирські поїзди курсують у сполученні між Україною та шістьма країнами Європи. З січня по червень 2025 року у сполученні Україна – ЄС перевезено близько 710 тис. пасажирів, у сполученні ЄС – Україна – близько 600 тис. пасажирів», - йдеться у відповіді на запит Укрінформу. 

У 2024 році у сполученні Україна – ЄС було перевезено понад 1,5 млн пасажирів, у сполученні ЄС – Україна – понад 1,26 млн пасажирів.

У компанії зауважили, що міжнародне сполучення залишається стабільно затребуваним. Найбільший пасажиропотік традиційно фіксується в напрямку Польщі, далі – Угорщина, Словаччина, Австрія, Молдова та Чехія.

Наразі квитки на міжнародні поїзди можна придбати через мобільний застосунок УЗ та на вебсайті booking.uz.gov.ua з верифікацією через «Дія ID». За інформацією перевізника, верифікація застосовується під час оформлення та повернення електронних проїзних документів на деякі поїзди міжнародного сполучення, які користуються найбільшим попитом як серед пасажирів, так і квиткових спекулянтів, і є важливою частиною системної боротьби з перекупниками.

Іноземні користувачі, які не мають можливості встановити мобільний додаток «Дія», можуть придбати проїзні документи на поїзди міжнародного сполучення через поточну систему доступу, яка діє щонайменше для одного міжнародного рейсу в кожному напрямку: Одеса – Перемишль, Харків – Хелм, Дніпро – Хелм, Київ – Перемишль, Чоп – Відень, Мукачево – Кошице, Львів –Рава-Руська – Варшава тощо.

Обіймашки від УЗ за кілометри

Учасником програми «Залізні друзі» може стати кожен зареєстрований користувач мобільного застосунку Укрзалізниці. Обіймашки генеруються автоматично щоразу, коли подорожуєте залізницею та використовуєте квитки, придбані у мобільному застосунку. В рахунок йдуть квитки всіх пасажирів, які куплено через профіль.

  • за кожен 1 км подорожі у вагоні плацкарт або 2 класі регіональних поїздів — нараховується 1 обіймашка,
  • за кожен 1 км подорожі у вагоні купе, міжнародному RIC, або 2-м класом «Інтерсіті+» або 1 класі регіональних поїздів — нараховується 2 обіймашки,
  • за кожен 1 км подорожі у вагоні СВ, або 1-м класом «Інтерсіті+» — нараховується 3 обіймашки.

Перевізник нагадав основні правила, при порушенні яких обіймашки можуть не нараховуватись: 

  • На момент купівлі квитка профіль користувача в застосунку має бути заповнений;
  • Імʼя та прізвище користувача мають бути заповнені у відповідних графах профілю, а не навпаки: «Григорій» треба писати у графі «імʼя», а «Многогрішний» - у графі «прізвище», а не навпаки. Якщо імʼя та прізвище користувача переплутані місцями, це унеможливлює автоматичне розпізнавання користувача системою та відповідне нарахування обіймашок;
  • Імʼя та прізвище користувача в застосунку мають на 100% сходитися з імʼям та прізвищем, вказаними у квитку: якщо в профілі буде написано «Григорій», а у квитку - «Гриша», то система не зможе розпізнати користувача і нарахувати обіймашки;
  • Імʼя та прізвище користувача в застосунку та у квитку мають бути написані однаково - або кирилицею і там, і там, або латиницею в обох випадках.

Обіймашки в акаунті користувача нараховуються після завершення поїздки.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити