Вихід на державний кордон чи капітуляція росії: що означає закінчення активної фази бойових дій

Читать на русском

Скільки зброї вистачить Україні

Читать на русском
Вихід на державний кордон чи капітуляція росії: що означає закінчення активної фази бойових дій

Скільки зброї вистачить Україні

Ще місяць тому військові експерти прогнозували, що активна фаза бойових дій на території України може закінчитися до кінця 2022 року. І от вже західні засоби масової інформації пишуть, що Україні обов’язково потрібна перемога над росією восени. 

Інформатор розбирався, що означає закінчення активної фази бойових дій та як може виглядати картинка перемоги.  

Вихід на державний кордон чи капітуляція росії

Після відводу українських військ з Лисичанська російська пропаганда почала активну інформаційно-психологічну кампанію, спрямовану на російськомовне населення України. Через мережу кремлевских медіа розповсюджується десятки повідомлень про непереможність російської армії та швидкий вихід окупантів на адміністративні кордони Луганщини та Донеччини. Українська ж армія переслідує протилежну мету - звільнити захоплені загарбниками території. І от тут постає найголовніше питання: чи вважати перемогою вихід на кордони станом на 23 лютого 2022 року. Фахівці наголошують, що для України навіть завершення активного періоду бойових дій на Донбасі, а також вихід на адмінкордон з поверненням всіх окупованих територій, не означатиме кінець війни. Протистояння з росією ще триватиме, тому потрібно налаштовуватись на «довгу історію».

Вихід на державний кордон чи капітуляція росії: що означає закінчення активної фази бойових дій 1

«Підтвердженням закінчення активної фази війни є повне припинення бойових дій високої інтенсивності або переведення їх в низьку інтенсивність, підписання мирного договору по результатах війни з певним пакетом домовленостей або актом про капітуляцію»,— говорить політолог Олег Саакян. 

Проте лише на умовах України, адже після подій у Бучі, Ірпеня, Маріуполі, Чернігові, Харкові, Сумах та інших містах точку неповернення пройдено. Наразі Україна докладає максимум зусиль, аби отримати від західних партнерів достатню для контрнаступу кількість зброї.  

«Переломний період відбудеться не раніше другої половини літа, а, можливо, і на початку осені», - таку думку озвучив військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов.

Однак є й песимістичний сценарій досягнення рубікону війни — коли росія зможе сформувати оперативний резерв для посилення своїх військ і відновлення наступальних дій. 

Вихід на державний кордон чи капітуляція росії: що означає закінчення активної фази бойових дій 2

«Завершення активної фази війни стосуватиметься в першу чергу ліній фронту. Після обмінів ударами бої потроху вщухатимуть, буде якесь затишшя і, можливо, навіть перемир’я. У нас є шанс вийти на державний кордон, ймовірно ми там осядемо й будемо відбиватися. Та для решти територій країни це нічого не змінить. Чому? Перманентний конфлікт - активна фаза, закінчиться, але менш інтенсивні дії можуть іти і вздовж кордону. Найбільш вірогідно, що обстріли наших позицій та нанесення ракетних ударів по всій території України продовжаться. Тому вихід на кордон з росією ще не гарантує закінчення війни. Активної фази - так, повного закінчення - ні», — сказав Олег Жданов.

Загроза масованих ракетних ударів по містах залишиться. Знищуючи українські міста, російський диктатор хоче продемонструвати свою воєнну перевагу та приховати проблеми армії рф, яка потроху виснажується. Наразі росія не має сил для ведення широкомасштабного наступу в Україні на кількох напрямках, оскільки занадто багато солдатів помирають, а ті, хто має замінити загиблих, погано навчені, з невеликим бойовим досвідом.

Вихід на державний кордон чи капітуляція росії: що означає закінчення активної фази бойових дій 3

«Ротація на сьогодні в армії рф майже не відбувається. Росіяни не формують нові батальйонно-тактичні групи, а проводять лише доформування існуючих підрозділів, поповнюючи втрати. При чому заповнюють їх не на 100%, а лише на 50-60%. Якщо не вистачає людей, вони об’єднують дві групи, у яких залишилося по 30% особового складу, в одну тактичну групу», — говорить військовий експерт Олег Жданов

Наразі війна перебуває у поворотному моменті, і Україна терміново потребує більш досконалої сучасної зброї, що здатна повністю зламати тактику росії по знищенню міст і терору українців. За словами фахівців, постачання озброєння потрібно збільшити вдесятеро, щоб протистояти величезному артилерійському арсеналу росії, який агресор накопичував десятиліттями. 

Скільки зброї вистачить Україні

І хоч на саміті НАТО тридцять лідерів країн погодилися посилити нашу підтримку, ухваливши комплексний пакет допомоги Україні обсягом у кілька сотень мільйонів євро, залишається запитання, чи буде і цієї зброї достатньо.

Вихід на державний кордон чи капітуляція росії: що означає закінчення активної фази бойових дій 4

«Зброї багато не буває. Чим більше озброєння, тим більша можливість зберегти життя наших військових. На жаль, постачання важкого озброєння  відбувається не так швидко, як би нам того хотілося, але динаміка позитивна», - говорить Олег Саакян,

Політолого говорить, якщо ще донедавна низка країн заходу виступали категорично проти допомоги Україні у деяких позиціях зброї, сьогодні ми уже отримуємо реактивні системи залпового вогню HIMARS, артилерійські установки CAESAR, протитанкові системи Javelin, самохідні гаубиці Panzerhaubitze 2000 та іншу броньовану техніку.

«Все завжди починається з кількох одиниць. Так було і з протикорабельною зброєю, і з протиповітряними та протитанковими системами, при чому деякі країни говорили, що навіть Stinger нам не дадуть. Сьогодні ми маємо кілька різних видів та типажів систем по дальності. Перша їх партія була всього кілька десятків. Наразі у нашому збройному арсеналі тисячі ПЗРК різноманітних типів та модифікацій різних виробників. Те ж буде спостерігатися і з HIMARS. Тому можна припустити, що з такою динамікою постачання, у вересні-жовтні можемо очікувати якісного перелому в бойових здатностях ЗСУ. Можливо, це відбудеться ще до того, як запрацює ленд-ліз», - поділився думкою Олег Саакян. 

Кожна війна завжди закінчується перемовинами. Це або капітуляція, або домовленості. Щойно Україна отримає достатню кількість зброї, почнеться більш інтенсивний контрнаступ з нашого боку. Збройні сили України нарешті зможуть довести російській федерації що «друга армія» знаходиться в іншій географічній точці планети і змусять путіна сісти за стіл переговорів. На наших умовах.

Раніше Інформатор писав, як путін планує продовжувати війну в Україні: прогнози

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.