Президент України відзначив героїчність і самовідданість українських захисників під час робочої поїздки на Донеччину
Під час поїздки на Донеччину, у п'ятницю, 19 квітня, президент України Володимир Зеленський відвідав один з командних пунктів 41-ї окремої механізованої бригади. Він заслухав доповідь командира бригади, полковника Сергія Ромашка. Також президент нагородив українських воїнів та подякував їм за захист нашої країни.
Про деталі поїздки Зеленського на Донеччину повідомляє Офіс президента. За даними ОП, Ромашко розповів президентові про ситуацію на передовій, виставлені бойові завдання та взаємодію з іншими військовими підрозділами. Крім того, полковник повідомив Зеленського про будівлю оборонних рубежів та встановлення мінних загороджень.
Володимир Зеленський також висловив слова вдячності воїнам за їхню невтомну працю на захисті України та нагородив їх відзнаками.
Головному сержанту Сергію Гвоздю було надано звання Героя України, а також вручено орден "Золота Зірка". Сергій Гвоздь, який захищає Україну з перших днів повномасштабного вторгнення, очолював групи, які неодноразово відбивали ворожі атаки на Донеччині. Його влучні постріли та ефективне керування дронами призвели до значних втрат у ворога і в техніці, і в живій силі. Попри численні поранення, він безперервно рятував своїх товаришів.
Штаб-сержант Олег Дячук був нагороджений відзнакою Президента України "Хрест бойових заслуг". Він брав активну участь у боях на різних напрямках, включаючи Київщину, Харківщину та Донеччину. Зараз він продовжує виконувати бойові завдання на передовій, здійснюючи оборону у складі протитанкових підрозділів. Дячук організовано керує діями свого відділення, завдяки чому було знищено багато ворожих сил і матеріальних цінностей.
Ще одного українського захисника президент нагородив орденом Богдана Хмельницького III ступеня. Ще двоє отримали орден "За мужність» III ступеня.
У 2024 році президент відвідав Естонію, Латвію, Швейцарію, Німеччину, Францію, Саудівську Аравію, Албанію, Туреччину та Литву.
У січні Володимир Зеленський відвідав Естонію, де зустрівся зі своїм колегою Аланом Карісом. Під час спільного брифінгу він заявив, що Естонія виділить допомогу Україні у розмірі 1,2 мільярда євро до 2027 року.
У січні також президент України відвідав Швейцарію з робочим візитом для переговорів з керівництвом держави, участі у Давоському форумі та зустрічей з представниками ЄС та НАТО. Там він порушував питання участі країни у "Формулі миру" та повернення викрадених Росією українських дітей.
У лютому Зеленський відвідав Німеччину, де взяв участь у Мюнхенській конференції з безпеки й провів переговори з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Сторони підписали двосторонню угоду про безпеку між Німеччиною та Україною.
Також у лютому президент України відвідав Францію. Після цього візиту Зеленський був у Саудівській Аравії з офіційним візитом для продовження діалогу з принцом Мухаммадом бін Салманом аль Саудом. Однією з ключових тем обговорення була українська формула миру та питання повернення полонених і депортованих українців.
Крім того, президент відвідав столицю Албанії, Тирану, де зустрівся з лідерами країни та провів саміт України й країн Південно-Східної Європи.
Далі, у березні, Зеленський був у турецькому місті Стамбулі, де зустрівся з лідером країни Реджепом Таїпом Ердоганом. У квітні він відвідав Литву, куди поїхав для перемовин з главами держав-партнерів на саміті ініціативи трьох морів, або Тримор'я. Головною метою цієї поїздки було зміцнення оборонної потенції України та забезпечення її потреб у безпеці. Також підписано нову двосторонню безпекову угоду.
Нагадаємо, також 19 квітня президент відреагував на удар по Дніпру. А днем раніше він зустрівся з віцеканцлером ФРН.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.