Електронні резиденти зможуть зареєструватися фізичною особою-підприємцем та відкривати банківський рахунок, не приїжджаючи до України
Міністерство цифрової трансформації запустило проєкт «е-резидент» для громадян Словенії, Індії, Пакистану й Таїланду, що дає змогу їм відкривати рахунки й вести бізнес в Україні. Про це 27 вересня повідомив віцепремʼєр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на технологічній конференції ІТ Арена.
“Стати е-резидентом в Україні простіше, ніж відкрити бізнес у будь-якій країні світу. Менш ніж 10 хвилин потрібно, щоб заповнити заявку на статус в застосунку чи на порталі uResidency. Після швидкої перевірки в консульстві е-резидент отримує КЕП та відкриває ФОП. Згодом навіть не доведеться відвідувати консульство для верифікації. Далі вся взаємодія автоматична — від відкриття банківського рахунку до виведення грошей”, - зазначив Михайло Федоров.
Електронні резиденти зможуть зареєструватися фізичною особою-підприємцем та відкривати банківський рахунок, не приїжджаючи до України. Податки як для ФОП – 5% від суми на доходи до €180 000. Податковим агентом для е-резидентів буде банк. Мінцифри очікує, що за перший рік роботи отримає 1000 е-резидентів. За попередніми підрахунками Мінцифри, вони мають генерувати додаткових $1 млн на рік для українського бюджету.
Отримати е-резидентство можуть фахівці з розробки програмного забезпечення, геймінгу, освітніх технологій, медіа, креативної економіки, маркетингу, перекладу, вебдизайну, продажів, права, управління проєктами, комунікацій тощо. Іноземці подають заяву на через мобільний застосунок uResidency або на сайті е-резидентства України, де для реєстрації потрібен закордонний паспорт. Заявку перевірять Служба безпеки України, Державна податкова служба та Міністерство внутрішніх справ.
Також обовʼязковою для е-резидентства є верифікація особи у консульстві. Після всіх перевірок іноземець отримує електронний підпис та статус е-резидента. З цього моменту він зможе скористатись усіма необхідними онлайн-інструментами для ведення бізнесу, зокрема відкрити банківський рахунок. Послуга недоступна для громадян країн із чорного й сірого списку FATF, Росії та Білорусі.
ПриватБанк став першим банком-партнером програми uResidency: іноземці зможуть онлайн відкрити рахунок ФОП в банку та вести бізнес в українській юрисдикції. Іноземні підприємці можуть відкрити спеціальний рахунок у ПриватБанку та вести бізнес через вебпортал “Приват24 для бізнесу”. Ще одна перевага програми - відсутність бухгалтерії та звітів: замість е-резидентів автоматично заповнювати бухгалтерські документи буде ПриватБанк як податковий агент.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.