Пригоди Петра Павленського у Франції продовжуються
Суд у Парижі засудив акціоніста Петра Павленського на шість місяців ув'язнення через публікацію інтимного відео колишнього кандидата в мери міста Бенджамена Гриво. При цьому термін художник буде відбувати з електронним браслетом (оскільки утримання у камері не застосовується при покараннях до одного року). Також суд позбавив Павленського цивільних та сімейних прав на три роки.
Подрузі акціоніста Олександрі де Таддео призначили шість місяців позбавлення волі умовно за зберігання відеозапису та участь у його розповсюдженні. Обох також зобов'язали виплатити Гриво по 15 тисяч євро компенсації та п'ять тисяч євро за судові витрати. Павленський повідомив, що не подаватиме апеляцію на рішення.
Акціоніста та його 29-річну подругу затримали 15 та 16 лютого 2020 року відповідно. Їх звинуватили у посяганні на недоторканність приватного життя та поширення матеріалів інтимного характеру без відповідної згоди. За кілька днів обох відпустили під судовий контроль.
Після публікації відео та скриншотів особистих повідомлень на початку лютого 2020 року Бенджамен Гриво зняв з виборів свою кандидатуру та подав заяву до поліції. Павленський називав публікацію відеозапису «художнім проєктом» та наголошував, що зробив це, щоб викрити «лицемірство» кандидата в мери Парижа, який позиціював себе захисником сімейних цінностей.
Петро Павленський прославився у 2013 році, прибивши свою мошонку до бруківки Червоної площі. Коли в росії його звинуватили в сексуальному насильстві, він залишив країну й отримав політичний притулок у Франції. Сам художник свою провину заперечує.
У листопаді 2015 року Павленський підпалив двері будівлі ФСБ на Луб'янці. Після акції його було затримано та взято під варту. Він провів у слідчому ізоляторі сім місяців.
У жовтні 2017 року Петро Павленський підпалив вхідну групу будівлі Банку Франції. Художник назвав цю акцію спробою відродження революційної Франції. Пізніше акціоніста та його соратницю Оксану Шалигіну затримали та відправили до в'язниці під Парижем. У січні 2019 року суд у Парижі засудив Павленського до року реального та двох років умовного позбавлення волі. З урахуванням 11 місяців, які вже минули, суд не став ув'язнювати його.
Прибивання інтимних частин тіла до будь-яких поверхонь, на думку фахівців, бере свій початок із в'язниць та колоній. Таким чином ув'язнені, які за «статусом» не мають права працювати, протестують проти примусу адміністрацією до роботи. Або просто демонструють незалежність та постійне протистояння до тюремного начальства.
Ще один варіант – пришити до грудей з десяток ґудзиків, а на ранковому шикуванні сказати начальнику колонії «Погано ти, начальник, за формою стежиш, ґудзики не блищать. Дивись, як має бути». І розстебнути робу. Перед тим, як прибити мошонку до бруківки, Павленський здійснив аналогічну акцію – зашив собі рота, на знак протесту проти арешту учасниць гурту Pussy Riot. Тож в'язницею його не злякаєш.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.