Колекцію розробила відомий дизайнер Леся Патока, а випуск і промо підтримав Гарік Корогодський
В Україні випустили колекцію лімітованих дизайнерських речей, які назвали арт-об'єктами. Речі були створені спеціально до майбутнього дня перемоги України. Колекцію під назвою «Жага [до перемоги]» розробила відомий дизайнер Леся Патока, а випуск і промо підтримав Гарік Корогодський. Весь прибуток від продажу автори спрямують на благодійність.
Кожен екземпляр колекції створений вручну і несе на собі відбиток історії: тієї, що вже була, і тієї, що відбувається зараз. Всі речі поділені на чотири групи, які мають уособлювати код нації.
«Воля». Футболка із зображенням президента України Володимира Зеленського, якого після 24 лютого 2022 року часто фотографували в одязі з принтом на грудях «I'm Ukrainian». Цей принт автори доповнили підписом «He's ours, we reply with pride» («Ми з гордістю відповідаємо – він наш»).
«Душа». Білий світшот із вишитою жовто-блакитною рукою, що символізує українців, які співають гімн у складні та радісні часи. Для арт-об'єктів цього гурту Леся Патока взяла рядки з першого англійського перекладу гімну України, опублікованого у виданні The New York Times 1918 року.
«Кров». Світшот на честь кожного українця, якому довелося пройти через заборони, революцію та війну, щоб вибороти власну країну. У центрі розташована цитата з молитви до новомучеників, які поклали життя, але не втратили любові попри страждання – «Вас нищили за те, що ви безмежно любили».
«Сила». Мінімалістичний світшот із вишивкою «Нескорені» – однією з найважливіших якостей українців як нації.
Усі елементи чотирьох груп випущені у 32 примірниках. Така кількість була обрана на честь 32-річчя Незалежності України. Автори закликають зберігати твори до Дня Перемоги або носити щодня, наближаючи заповітну дату. Однією з моделей виступила акторка та телеведуча Олена Кравець.
Ціна цього твору модного мистецтва зашкалює. Як сказано на сайті «Жага [до перемоги]» «Ми пропонуємо три ціни, ви обираєте донат у фонд: 60 000 грн, 100 000 грн, 200 000 грн».
Колекція ще не встигла вийти, як вже зазнала жорсткої критики. Користувачі інтернету побачили у зображенні президента схожість із Пухнастим Ісусом.
«Пухнастий Ісус» – результат невдалої реставрації 80-річною пенсіонеркою Сесилією Хіменес фрески Еліаса Гарсіа Мартінеса «Се людина». Реставраційна робота тривала з 2010 до 2012 року і була визнана фахівцями «найгіршою реставрацією в історії». Приблизно таку ж реставрацію зробив і Містер Бін в однойменному фільмі 1997 року.
У будь-якому разі вже почали публікувати перші фотожаби та коментарі. Пересічні громадяни такого мистецтва не зрозуміли.
Я взагалі не розумію в чому проблема? Після того, як Лєнє було виділено купа грошей на проєкт, вона повинна постійно молитися на шостого. Що вона і робить. А всі на неї накинулися. Чому?
Вже навіть сміх та сарказм не рятують від усвідомлення дна.
Ви бачили скільки то «мистецтво» коштує?
Це робота до дня психічного здоров‘я?
Мене в тій історії дуже вразив той факт, що сама Сесилія вважала, що вона прекрасно впоралась і взагалі не зрозуміла, в чому до неї претензії.
Пухнастий Ісус мене й так завжди лякав, а не веселив чомусь. Тепер додається ще й Кривий Зеленський.
Леся Патока
Українська художниця по костюмах та керівниця двох проєктів: творчої майстерні Patoka Studio та NAGOLOVY. Розробляє образи і стилі зіркам шоубізнесу, музичних кліпів, кіно та реклами. Одна з останніх робіт, яка здобула широку популярність – костюм «Воїн світу» для чернігівської моделі Вікторії Апанасенко. У цьому костюмі Вікторія брала участь у 71 конкурсі «Міс Всесвіт» у 2023 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.