Відомий лобіст США впливав на Республіканську партію для захисту УПЦ в Україні: чи правда це

Роберт Амстердам нещодавно навіть приїздив до Києва, щоб зустрітися з головою УПЦ митрополитом Онуфрієм

Заборона УПЦ МП в Україні
Чи правда Роберт Амстердам має вплив на республіканців у США. Колаж: Інформатор

Відомий американський лобіст працює в інтересах УПЦ МП в Україні та навіть погрожував санкціями депутатам, які проголосують за законопроєкт щодо заборони московської церкви. Подейкують, що він пов’язаний із Республіканською партією США та навіть має на неї вплив. Втім, це не так, оскільки він лише створює суспільну дискусію стосовно питань церкви в Україні.

Амстердам називає заборону московського патріархату “атакою на свободу віросповідання в Україні”. Про це йдеться у статті Інформатора “Качиний тест для митрополитів: навіщо в Зеленського женуть коней з законом проти УПЦ і чи роздратує це США”.

Відомо, що фірма американського лобіста “Амстердам та партнери” фінансувалася з боку Вадима Новінського, бізнесмена з оточення Віктора Медведчука. А навесні цього року американець приїздив до Києва, щоб зустрітися з головою УПЦ митрополитом Онуфрієм, а поселили його у маєтку Новінського у Козині під Києвом та надали в користування автівку ексдепутата. За оцінками шеф-редакторки LB.ua Соні Кошкіної, одна година роботи компанії Амстердама лише за офіційним прайсом коштує 1400 доларів, а про загальну суму можна тільки здогадуватися.

Після візиту він написав лист до Верховної Ради, в якому заявив, що у випадку ухвалення закону про заборону УПЦ МП його команда працюватиме над тим, щоб санкції та інші правові наслідки були накладені на тих, хто дозволив атаку на свободу віросповідання в Україні". Він апелював до Акту Магнітського - а документ, дійсно, є підставою для накладення санкцій на винних у порушенні прав людини та принципу верховенства права. Щоправда, приймався для російської верхівки.

Біографія Амстердама описує його як пересічного кризового менеджера, а насправді він є прихильником лівих ідей та заробляє на переконаннях. Відтак, проводити паралель між Амстердамом та Республіканською партією неправильно, як і довіряти йому на слово. Відомо, що він полюбляє прикрашати дійсність, скажімо, усі його офіційні біографії стверджують, що 2005 року його було визнано "юристом тижня" виданням The Times. Насправді він фігурував лише в якості героя щотижневої рубрики, а це не є ані нагородою, ані визнанням.

Сам Амстердам винайняв для захисту інтересів УПЦ професора Вільяма Вітні Берк-Вайта. Той вже написав статтю для видання The Hill, у якій стверджував, що Україна, буцімто, забороною діяльності УПЦ на своїй території "обмежує свободу віросповідання". 

“Відтак, адвокат веде роботу зі створення суспільної дискусії навколо питання церкви в Україні - нічого більше. Та й навряд чи українські еліти починали б такий масштабний проєкт, якби знали, що він буде потужним подразником для якоїсь із політичних сил у США”, – йдеться у статті.

Чи варто забороняти УПЦ МП?

Image

Заборона УПЦ в Україні

Депутати Верховної Ради України вдень 20 серпня у другому читанні підтримали законопроєкт №8371 про заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних з Росією. Цим документом може бути припинена діяльність УПЦ МП. Документ, ухвалення якого затягувалось місяцями, прийняли в цілому. 

Документом передбачено так званий "перехідний етап" у дев'ять місяців, який передбачає можливість церковникам повністю позбутися зв'язків з російською церквою. Закон про припинення діяльності УПЦ МП в Україні набуде чинності протягом 30 днів з моменту його оприлюднення. 

Нагадаємо, що зміни у питанні заборони УПЦ МП відбулося восени минулого року. У жовтні 2023 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроєкт №8371, який передбачає заборону релігійних організацій, пов'язаних з РФ. Законопроєкт підтримали 267 депутатів.

4 травня у Верховній Раді знову представили законопроєкт №8371 про заборону Московського патріархату на території України. Після голосування профільного комітету він тимчасово зникав із сайту парламенту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube