Терехов назвав суму збитків, завданих окупантами Харкову

Ворожа армія завдала місту збитків, які вимірюються мільярдами доларів

Терехов назвав суму збитків, завданих окупантами Харкову
У місті роблять все можливе, аби відновити житловий фонд та інфраструктуру

Збитки Харкову внаслідок розв'язаної росією війни оцінюються приблизно у 9 мільярдів доларів. Водночас точну цифру поки що назвати неможливо. Близько 500 будинків у місті не підлягають відновленню після ворожих обстрілів.

Про це повідомив мер Харкова Ігор Терехов. Він пояснив, що, чи можна реконструювати будівлю, вирішують фахівці. У роботах з відновлення задіяні всі будівельні організації, і на кожен будинок розробляється проєкт. Де це можливо, виконуються всі необхідні роботи, але іноді відновити будинок неможливо через глобальні пошкодження конструктиву.

"На Північній Салтівці заходиш у двір, і бачиш, що кожен будинок постраждав, а потім приходять спеціалісти, роблять експертизу, і виявляється, що, навіть якщо візуально здається, що дім підлягає відновленню, - зробити це неможливо через глобальні пошкодження, і дешевше буде побудувати на цьому місці новий будинок", - сказав Терехов.

Він підкреслив, що ворожа армія завдала Харкову збитків, які вимірюються мільярдами доларів. Крім житлового фонду у різній мірі пошкоджено 109 шкіл, 110 дитсадків, 53 медустанови, котельні, водогони, енергетична інфраструктура, громадський транспорт. За його словами, у місті роблять все можливе, аби відновити житловий фонд та інфраструктуру для комфорту харків'ян. 

Скільки збитків інфраструктурі України завдали росіяни

Загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України, складає понад 127 мільярдів доларів. Найбільша частка збитків належить житловому фонду — 39.7% або 50,5 мільярдів доларів. За останніми даними загалом пошкоджено та зруйновано 135,8 тисячі приватних та багатоквартирних будинків, з яких 119,9 тисячі — приватних; 15,6 тисячі — багатоквартирних; 0,2 тисячі — гуртожитків. Загальна площа пошкоджених або зруйнованих об’єктів становить 74,1 мільйона квадратних метрів, що складає 7,3% від загальної площі житлового фонду країни. На другому місці за обсягом збитків сфера інфраструктури — 27,7% або 35,3 мільярда доларів, з яких 26,6 мільярда доларів — внаслідок прямого руйнування доріг та 4,3 мільярда доларів — збитки залізниці.

Втрати активів бізнесу становлять щонайменше 9,9 мільярда доларів і продовжують зростати. Це третя за величиною стаття збитків інфраструктури. В розрізі галузей найбільше постраждала металургія. Загалом від початку війни пошкоджено або зруйновано щонайменше 412 підприємств, з яких 64 — це великі та середні підприємства. Їхня кількість може бути більшою, оскільки зараз відсутня повна інформація про стан українських підприємств, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях.

Нагадаємо, відновлення Луганської області після війни займе близько 10 років. Крім того, Велика Британія буде очолювати процес відновлення України після нашої перемоги.

Також Інформатор писав, що власник Virgin Galactic Річард Бренсон відвідав Гостомель, він цікавиться відновленням аеродрому "Антонов".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube