"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Парламент 11 квітня розгляне новий законопроект, згідно з яким відмова від медогляду буде вважатись ухиленням від призову
Парламент готується розглянути новий законопроект щодо військової служби. Йдеться про законопроєкт №10379 від 6 лютого 2024 року, який відмову від медогляду буде вважати ухиленням від призову. І за це буде передбачатись кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі строком до 5 років.
Про це йдеться у картці законопроєкту на сайті Верховної Ради. Зокрема, український парламент планує розглянути цей законопроект 11 квітня. Відповідно до нього, відмова від проходження медичного огляду буде вважатись ухиленням від призову. Згідно з ініціативою, особи, що відмовляться від медогляду, можуть бути позбавлені волі до 5 років.
Документом також пропонується збільшити максимальні штрафи за неявку за повісткою у ТЦК до 204 тисяч грн. Крім того, за порушення правил обліку військовозобов'язаних пропонується збільшити штрафи до 8,5-17 тисяч грн., а за порушення законодавства про військовий обов'язок – до 34-85 тисяч грн.
Законопроект також передбачає, що особи, які порушили військовий обов'язок, можуть бути затримані на строк до 3 діб з метою ідентифікації та встановлення обставин їхньої діяльності. Ці нові заходи спрямовані на зміцнення військової дисципліни та забезпечення виконання військового обов'язку відповідно до закону.
Важливо зауважити, що відмова від медичного огляду та порушення військового обов'язку розглядаються як серйозні правопорушення. Вони будуть потребувати відповідної реакції з боку законодавства.
В Україні продовжується воєнний стан та мобілізація, втім не всі громадяни знають, що термін дії висновку військово-лікарської комісії (ВЛК) чинний лише протягом одного року. Це стосується проходження ВЛК як військовозобов'язаними громадянами, так і військовослужбовцями. Після завершення терміну дії висновку ВЛК її слід пройти повторно. Також медкомісію можна пройти й під час дії висновку ВЛК, у випадку, якщо стан здоров'я погіршився.
При цьому 2 квітня президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 10313 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист". Він передбачає, що в мобілізаційному законодавстві залишається лише два стани придатності до військової служби — "придатний" і "непридатний". І це означає, що отриманий висновок "обмежено придатний" від ВЛК більше не є актуальним, військовозобов'язаний повинен заново пройти медичний огляд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.