Відкривається і закривається як книга: в Бабиному Яру з'явиться меморіальна синагога

Читать на русском

Вона обладнана механізмами, які дозволять їй відкриватися і закриватися подібно книзі

Читать на русском

Вона обладнана механізмами, які дозволять їй відкриватися і закриватися подібно книзі

У квітні меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" відкриє символічну синагогу. Вона буде розташована позаду пам'ятника "Менора" у схилу яру, який традиційно є місцем скорботи, молитви і пам'яті жертв трагедії.

Про це повідомляє прес-служба МЦХ "Бабин Яр",передає Інформатор .

Символічну синагогу у вигляді книги спроектував швейцарський архітектор, професор Базельського університету Мануель Герц, який також є автором синагоги в Майнці. Конструкторські та художні роботи виконали українські механіки, інженери і художники.

"Мене надихнула ідея, що синагога може бути книгою, яку ми приходимо разом читати і потрапляємо у всесвіт оповідань, які розкривають історію. Сенс в тому, що вона буде зведена на священній землі. Це буде не тільки данина пам'яті загиблим, а й погляд у майбутнє", - пояснив Герц.

Підкреслюється, що будівля висотою 12 метрів в закритому вигляді являє собою пласку вертикальну конструкцію, яка відкривається вручну. Вона виготовлена з амбарного дуба столітньої давності, який збирали зі старих занедбаних споруд, розташованих в різних куточках України.

"Стеля символічної синагоги прикрашена візерунками у вигляді карти зоряного неба, яка відтворює положення зірок 29 вересня 1941 року. Також конструкція оснащена візерунками і текстами молитов, які повторюють інтер'єр старовинних синагог Західної України - в Ходорові і Гвіздці, які були знищені нацистами під час Другої світової війни. Розпис робили українські художники з майстерні CIForm", - повідомляють в МЦХ "Бабин Яр".

Відзначимо, що раніше повідомляли,що відкриють меморіальну синагогу в Бабиному Яру в Києві 8 квітня.Відео зведення об'єкта дивіться за посиланням.

Нагадаємо, «Бабин Яр» оцифрував 140 тисяч секретних архівів часів нацистської окупації. Крім того, в Україні опублікували архіви жертв Голокосту.

Також Інформатор писав, що в Києві відкрили інсталяцію пам'яті жертв Голокосту.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.