Там знову говорять про "провокації" з боку сусідніх держав
В білорусі запровадили режим "контртерористичної операції". Його ввели через нібито загрозу з боку сусідніх країн. Тим часом білоруські ЗМІ довідались про наміри самопроголошеного президента лукашенка провести мобілізацію.
Про це заявив міністр закордонних справ білорусі Володимир Макей. Він виступив проти ініціативи України щодо розміщення миротворців на кордоні з Україною.
"Ми бачимо, як з боку України кажуть, що "білі й пухнасті" і нічого не планують на кордоні з білоруссю. На жаль, зараз світ став таким непередбачуваним, що ми не можемо нікому вірити… Ми повинні захистити своїх людей і зробити так, щоб на жоден метр нашої землі не ступила нога окупанта. Керівник нашої країни провів широку нараду з силовими структурами, запроваджено режим "контртерористичної операції". Була інформація про те, що з боку окремих сусідніх держав плануються провокації, ледь не із захопленням окремих ділянок території білорусі", - заявив він.
Голова білоруського зовнішньополітичного відомства не уточнив, як і коли саме в його країни ввели режим контртерористичної операції. Зокрема, немає відповідних документів та публічних заяв від лукашенка. Крім того, він не назвав жодної країни, від якої чекають нападів та провокацій. Раніше Макей заявляв, що ідея президента України Володимира Зеленського про відправлення міжнародних спостерігачів від країн Заходу на кордон України та білорусі стане залученням третіх країн до конфлікту. Він додав, що повністю солідарний у цьому питанні з оцінкою, яку раніше дала росія. Також дипломат заявив про скупчення техніки та військових біля білорусі. За його словами, Мінськ вживе заходів у зв'язку з розміщенням військових біля кордонів країни.
Видання "Наша Ніва" пише, що отримала від кількох не пов’язаних між собою джерел інформацію про те, що лукашенко прийняв рішення проводити приховану мобілізацію для доукомплектації військових підрозділів, під виглядом перевірки боєздатності. Нібито планується мобілізовувати передусім людей з сіл, містян перший час це не торкнеться. Скількох людей планують мобілізувати, джерела не уточнюють. лукашенко нібито вирішив публічно не оголошувати про рішення, врахувавши реакцію російського суспільства на рішення путіна про "часткову" мобілізацію. Від джерел надійшла інформація, що шукають в основному людей зі спеціальностями, які наразі в дефіциті у російській армії, проте деталі різняться. Один зі співрозмовників каже, що "на збори" викликають людей, які можуть виконувати функції командирів. Інші кажуть також про кухарів, технічний та тиловий персонал, що може бути ознакою першого етапу — набору людей, які згодом зможуть забезпечувати інших мобілізованих і техніку для них.
Логіка дій України на кордоні з республікою білорусь є виключно оборонною. За словами заступника міністра внутрішніх справ України Ігоря Бондаренка, кордон із Республікою Білорусь, протяжність якого понад 1 000 кілометрів, проінспектували. До складу зведених сил залучили підрозділи системи МВС, Державну прикордонну службу, і Нацгвардію, Нацполіцію. Вони працювали у всіх прикордонних регіонах, це й Чернігівська, Київська, Житомирська, Вінницька та Волинська області. Україна нарощує свої спроможності, оскільки вже в цьому році наша держава мала негативний досвід порушення будь-якої логіки добросусідських відносин і були факти наземного вторгнення. Відомо, що шляхи поблизу з кордоном республіки білорусь замінували. Скільки російських військових знаходиться на території білорусі та чи готові ЗСУ до можливого наступу — читайте тут.
Нагадаємо, росія перекидає на територію білорусі іранські дрони-камікадзе. Крім того, росія шукає ресурси для ведення війни у третіх країн, білорусь вже допомагає.
Також Інформатор писав, що Зеленський відповів на петицію щодо скасування безвізу з білоруссю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.