“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Українська розвідка повідомляє, що комбіновані атаки дронами й ракетами росіяни влаштують, але вони не будуть інтенсивнішими, ніж минулої зими
На тлі заяв енергетиків про можливі відключення світла взимку аж на 10 годин через майбутні масовані атаки росіян, українська розвідка вважає, що цих атак не буде більше, ніж торік. А от чи буде осінньо-зимовий період важчим за попередній - це питання до енергетиків і влади, а не до військових.
Про це розповів Андрій Юсов, офіцер Головного розвідувального управління Міноборони України, в коментарі "РБК-Україна".
"Чи можуть бути удари? Можуть. Чи намагаються зараз росіяни накопичувати ракети? Намагаються. Чи будуть комбіновані удари? Будуть. Чи будуть вони більш масовані ніж минулої зими? Ні, не будуть", - заявив він.
Юсов зауважив, що ураження енергетичної системи минулої зими були значними. Але зараз Україна краще готова відбивати атаки з неба, посиливши ППО.
"Якщо оцінювати, чи буде цей осінньо-зимовий сезон важчим, чи легшим у сенсі забезпеченням енергетики - це насамперед питання до енергетиків та уряду, а не до військових", - сказав представник ГУР.
У ДТЕК Дніпропетровської області попереджають про можливе відключення світла на 4-8 годин. У Львові вже навіть склали графіки по групах та заявили, що світла може не бути по 10 годин на добу. Загалом українські органи місцевої влади та енергетики кажуть, що ця зима може бути набагато важчою, ніж попередня. І говорять, що ворог готує нові масовані атаки на енергетичну систему, яка може не витримати.
Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук вважає причиною таких заяв неповне відновлення системи після минулих "прильотів". Оперативні ремонти, проведені за останні місяці, дозволять відновити лише частину потужностей. Для прикладу, підстанція, яка пропускала мільйон кВт, зараз може пропускати лише половину кВт після ремонту. А це збільшує ризик аварійних відключень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.