Україна має майже 100 тисячну суцільну лінію фронту
В Криму регулярно вибухають склади з боєприпасами. Росія проводить розслідування та множить версії причин того, що відбувається, українська служба з надзвичайних ситуацій просить представників країни-агресора дотримуватись правил пожежної безпеки в анексованому Криму, оскільки півострів - територія нашої держави.
Інформатор запитав експертів, на скільки вибухи в Криму можуть вплинути на хід військових дій на півдні України.
9 серпня кримські та російські медіа, а також телеграм-канали заявили про серію вибухів на військовому аеродромі у селищі Новофедорівка біля міста Саки в анексованому Криму. За версією міністерства оборони росії, причиною вибухів стала «детонація кількох авіаційних боєприпасів».
Тиждень потому, 16 серпня, у Джанкойському районі загорівся склад з боєприпасами.
«З’ясовується, що вибухи сталися в степовій частині Криму. Всі розуміють, що все, що звозиться до Джанкоя зберігається на тому складі, де були вибухи. Одне з таких сховищ боєприпасів було облаштоване в одному з покинутих складів. Після вибухів був наказ від так званого керівництва анексованого півострова оточити територію у радіусі 5 км та евакуйовувати людей. Другий вибух стався на підстанції залізниці, там пошкоджене залізничне полотно. Відповідно тепер потяги не можуть діставатися до Джанкоя», - розповідає глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
Щодо того, коли ж нарешті відбудеться анонсований президентом України Володимиром Зеленським контрнаступ на півдні нашої держави, військові експерти майже одностайно заявляють, що такі прогнози - гадання і ніхто не має знати про стратегічні плани української армії.
«Не можна проводити контрнаступ, попереджаючи про нього за місяць до цього. Контрнаступ - це питання на рівні реалізації до нашого вищого політичного керівництва. І ворог точно не має знати, коли все відбудеться. Однозначно можна сказати, що найближчі місяці для України будуть важкими», - каже військовий аналітик голова фонду «Повернись живим» Тарас Чмут.
Військовий експерт Олег Жданов у свою чергу пояснює, що контрнаступ неможливий без великої кількості бронетехніки, адже артилерія дальнього радіусу дії - це чудово, але у контрнаступ йде піхота. За словами Жданова, поспішати у цьому питанні точно не варто, адже завчасний контрнаступ коштуватиме Україні велику кількість життів військових.
«Я розумію нетерпіння у тій ситуації, що склалася. Але враховуйте і те, що російська армія дуже велика. І те, що ми стримуємо її наступ - це для нас велика перемога. Під нашим натиском вони відступили, інакше весь південно-східний напрям України теж був би під окупацією та піддався б наступу російської армії», - пояснює Олег Жданов.
Закликає не недооцінювати ворога і колишній заступник командувача Сил спеціальних операцій Сергій Кривонос. Військовий наголошує, що росія продовжує наносити ракетні удари по всій території України.
«А контрнаступ почнеться тоді, коли вирішить генерал Залужний і тільки він та ще кілька генералів будуть знати про це. Все! Ані журналісти, ані експерти. Чим більше вб'ємо росіян, тим швидше наша перемога», - каже Сергій Кривонос.
Хтось вже поспішив назвати вибухи на складах з боєприпасами в Криму - переломом у цій війні. Та військові експерти радять не поспішати з висновками, оскільки Україна має майже 100 тисячну суцільну лінію фронту.
«Потенційно росіяни можуть спробувати просунутися у Донецькій області, можливо, і на Херсонщини. Після того, як швидка перемога у путіна не вийшла, росія може розтягувати все це як у Сирії - тобто може намагатися затягнути війну на роки», - каже Тарас Чмут.
Олег Жданов у цьому плані більш оптимістично налаштований. Військовий експерт каже, що Україна має локальні військові успіхи, а ворог видихається. І ці вибухи в Криму ще більше виснажують армію супротивника.
«Подивіться на ситуацію на правому березі Дніпра, ми фактично загнали їх у кут. Тепер можна не нести великі втрати особового складу, можна планомірно знищувати різні угруповання російської армії, поки вони не побіжать або не здадуться. Ось це і є військова майстерність нашого військового штабу. У перспективі, після нанесення вдалих ударів партнери можуть дати Україні більше зброї, тоді ми дійсно зможемо взяти більший темп наступу і піти у контрнаступ», - пояснює Олег Жданов.
Тільки повне виснаження ворога та збереження особового складу українських військовослужбовців допоможуть Україні повернути свої території, наголошують експерти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.