Вибори президента США: Трамп і Байден перемогли у праймеріз ще у п'яти штатах

Трамп також переміг на праймеріз республіканців у Флориді, де демократи його не проводять

Трамп і Байден
Обидва кандидати в президенти США здобули перемоги в Аризоні, Іллінойсі, Канзасі та Огайо

Трамп також переміг на праймеріз республіканців у Флориді, де демократи його не проводять

У вівторок, 19 березня, у передвиборчих праймеріз в США президент Джо Байден та екслідер країни Дональд Трамп здобули ще більше делегатів у своїх партіях. Обидва кандидати на майбутніх виборах президента перемогли в Арізоні, Іллінойсі, Канзасі та Огайо. Крім того, Трамп взяв верховенство на внутрішніх виборах республіканців у Флориді, де демократи не проводять подібних голосувань.

Про це пише The Guardian. За даними видання, втім, у штатах Огайо, Іллінойс та Флорида колишня губернаторка Південної Кароліни Ніккі Гейлі продовжує збирати підтримку серед республіканців, попри те, що вже не бере участі у виборчих перегонах.

Зазначимо, що і Байден, і Трамп вже мають достатню кількість делегатів, щоб офіційно стати кандидатами своїх партій на президентських виборах. Більшість їхніх конкурентів вже вийшли з гонитви. Останній республіканський суперник Трампа, Ніккі Гейлі, закінчила свою кампанію після "супервівторка", а суперник Байдена, конгресмен-демократ Дін Філліпс, також відмовився від участі у виборах.

Тепер обидва кандидати активно працюють на тих штатах, які можуть виявитися вирішальними у підсумковому рахунку на загальних виборах у листопаді. Видання також пише, що останніми днями Джо Байден активно відвідував Аризону і Неваду з метою привернення підтримки молодих і латиноамериканських виборців. Вони можуть стати вирішальними у його переобранні. Байден наголошував на економічній політиці та висловлював критику щодо політики імміграції та абортів, сподіваючись завоювати прихильність виборців у ключових штатах та підвищити ентузіазм серед своїх прихильників з минулого року.

Проте, деякі демократи, зокрема, не згодні з позицією Байдена у війні в Сектора Гази. Вони закликають голосувати за письменницю Маріанну Вільямсон в Аризоні, яка пропагує постійне припинення вогню в цьому конфлікті.

У штаті Огайо Берні Морено, кандидат, якого підтримує Дональд Трамп, переміг на передвиборчих виборах республіканців до Сенату США. У листопаді 2024 року він змагатиметься з чинним сенатором від Демократичної партії Шерродом Брауном. Морено, відомий як колишній автодилер з великими фінансовими можливостями, раніше не мав досвіду у виборних посадах, але лідирував у попередніх опитуваннях. Його кандидатура викликала сумніви через відсутність досвіду та питання щодо кваліфікації.

Республіканці сподіваються скористатися можливістю отримати місце Брауна у листопаді, оскільки він єдиний обраний демократ в штаті, який за останні роки різко змістився вправо.

У Іллінойсі ж 82-річний конгресмен-демократ Денні Девіс буде захищати своє місце у листопаді після перемоги у внутрішній боротьбі з прогресистами. Його підтримали губернатор штату Джей Роберт Пріцкер і мер Чикаго Брендон Джонсон. Однак він стикається зі складною конкуренцією від прихильниці контролю над зброєю Кіни Коллінз.

Скандальні заяви Трампа

Водночас Дональд Трамп продовжує свою передвиборчу кампанію, не зважаючи на нюанси із судами. У понеділок, 18 березня, він заявив, що євреї, які голосують за демократів, "ненавидять свою релігію" та Ізраїль, що викликало обурення в суспільстві.

"Будь-який єврей, який голосує за демократів, ненавидить свою релігію. Вони ненавидять усе, що стосується Ізраїлю, і їм повинно бути соромно за себе, тому що Ізраїль буде знищений", - заявив Трамп.

Він також продовжує використовувати події, які сталися в Капітолії 6 січня 2021 року як центральний момент своєї передвиборчої кампанії. При цьому він говорить про учасників протесту як про героїв.

Кого більше підтримують американці Байдена чи Трампа

Станом на 14 березня, за даними соціологічного опитування, проведеного Reuters та Ipsos, Байден тримається на трошки вищому рівні підтримки порівняно з Трампом. Соціологи зазначали, що 39% американців вибрали б чинного американського президента, тоді як 38% віддали свої голоси за екслідера США. Ці цифри показують, що різниця між кандидатами дуже мала і їхні популярності практично однакові.

Інші соціологічні дослідження, проведені на початку березня, говорили про те, що обидва кандидати втратили певну підтримку. Раніше, за даними цих досліджень, близько 48% американців були готові проголосувати за Трампа, тоді як за Байдена віддали свої голоси близько 43% респондентів. Розрив між кандидатами становив 5% на користь республіканця.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Останні ракетні обстріли росією українських міст показали бажання агресора повернутися до знищення енергетичної інфраструктури. Авіаексперт Анатолій Храпчинський розповідає про те, що саме зараз найбільш необхідне для України — ракети ППО чи пришвидшення поставок літаків F-16.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.