Нова резолюція, за яку проголосувала 81 країна, засуджує злочини Росії проти України
Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію про порушення прав людини на окупованих територіях України. У документі, який підтримала 81 країна, вперше називають збройну агресію Росії "загарбницькою війною". І закликають агресора вивести свої війська з території України.
Про це йдеться на сайті МЗС України. Зазначається, що голосування за резолюцію відбулось 17 грудня. Утрималось від нього 80 країн світу, а висловились проти – 14 країн, а саме: Білорусь, Буркіна-Фасо, Бурунді, Еритрея, Іран, Китай, Куба, Малі, Нікарагуа, Нігер, Північна Корея, Росія, Судан і Зімбабве. Документ закликає Росію припинити загарбницьку війну і вивести всі свої збройні сили з української території.
"Ухвалення документа свідчить про те, що міжнародне співтовариство однозначно засуджує злочини російських окупантів, а кожен акт насильства і порушення прав людини отримає належну оцінку і покарання", - заявили у МЗС.
Резолюція засуджує злочини РФ проти України. Серед них, незаконне тримання під вартою цивільних громадян України, застосування тортур і катувань, а також дискримінацію жителів тимчасово окупованих територій. Документ спрямований на захист і повернення депортованих дітей також.
Варто зазначити, що ООН у цій резолюції уперше назвала збройне вторгнення РФ в Україну "загарбницькою війною". Глава Офісу президента Андрій Єрмак уже на це відреагував. Він висловив слова вдячності ООН та всім державам-членам за її ухвалення.
Дональд Трамп заявив, що вирішення питання щодо війни в Україні буде головним пріоритетом після того, як він вступить на посаду 20 січня. Вірогідний сценарій передбачатиме тиск на Росію та водночас деякі поступки: відкладення членства України в НАТО та паузу в поверненні окупованих територій. А також забезпечення незалежності від Росії, масштабну відбудову та гарантії незалежності, які включатимуть європейську військову присутність в Україні.
Дональд Трамп пообіцяв не кидати Україну напризволяще, але використовуватиме подальшу військову підтримку, як важіль тиску на Росію у переговорах про мир. Він назвав підтримку важливою частиною у прагненні досягти мирної угоди. На його думку, країни Європи мають бути головними захисниками України. Він пропонує відправити європейські війська в Україну для спостереження за припиненням вогню.
Тим часом у РФ заявляють, що не розглядають жоден з варіантів мирного договору чи замороження війни. Про це заявив постійний представник РФ при ООН Василь Небензя. Він наголосив, що Росію не влаштують жодні з запропонованих сценаріїв із заморожуванням конфлікту в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.