ООН ухвалила резолюцію та вперше назвала вторгнення РФ в Україну загарбницькою війною

Нова резолюція, за яку проголосувала 81 країна, засуджує злочини Росії проти України

ООН
Документ закликає Росію припинити загарбницьку війну

Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію про порушення прав людини на окупованих територіях України. У документі, який підтримала 81 країна, вперше називають збройну агресію Росії "загарбницькою війною". І закликають агресора вивести свої війська з території України.

Про це йдеться на сайті МЗС України. Зазначається, що голосування за резолюцію відбулось 17 грудня. Утрималось від нього 80 країн світу, а висловились проти – 14 країн, а саме: Білорусь, Буркіна-Фасо, Бурунді, Еритрея, Іран, Китай, Куба, Малі, Нікарагуа, Нігер, Північна Корея, Росія, Судан і Зімбабве. Документ закликає Росію припинити загарбницьку війну і вивести всі свої збройні сили з української території.

"Ухвалення документа свідчить про те, що міжнародне співтовариство однозначно засуджує злочини російських окупантів, а кожен акт насильства і порушення прав людини отримає належну оцінку і покарання", - заявили у МЗС.

ООН ухвалила резолюцію та вперше назвала вторгнення РФ в Україну загарбницькою війною 1

Резолюція засуджує злочини РФ проти України. Серед них, незаконне тримання під вартою цивільних громадян України, застосування тортур і катувань, а також дискримінацію жителів тимчасово окупованих територій. Документ спрямований на захист і повернення депортованих дітей також.

Варто зазначити, що ООН у цій резолюції уперше назвала збройне вторгнення РФ в Україну "загарбницькою війною". Глава Офісу президента Андрій Єрмак уже на це відреагував. Він висловив слова вдячності ООН та всім державам-членам за її ухвалення.

Мирні переговори з РФ

Дональд Трамп заявив, що вирішення питання щодо війни в Україні буде головним пріоритетом після того, як він вступить на посаду 20 січня. Вірогідний сценарій передбачатиме тиск на Росію та водночас деякі поступки: відкладення членства України в НАТО та паузу в поверненні окупованих територій. А також забезпечення незалежності від Росії, масштабну відбудову та гарантії незалежності, які включатимуть європейську військову присутність в Україні.

Дональд Трамп пообіцяв не кидати Україну напризволяще, але використовуватиме подальшу військову підтримку, як важіль тиску на Росію у переговорах про мир. Він назвав підтримку важливою частиною у прагненні досягти мирної угоди. На його думку, країни Європи мають бути головними захисниками України. Він пропонує відправити європейські війська в Україну для спостереження за припиненням вогню. 

Тим часом у РФ заявляють, що не розглядають жоден з варіантів мирного договору чи замороження війни. Про це заявив постійний представник РФ при ООН Василь Небензя. Він наголосив, що Росію не влаштують жодні з запропонованих сценаріїв із заморожуванням конфлікту в Україні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube