У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Сотні українців одружилися прямо на передовій
Попри повномасштабну війну та постійні обстріли ворога українці продовжують жити. Зокрема, чимало громадян одружилися. Тепер стало відомо, скільки пар за рік одружилися на передовій.
Така інформація з'явилася на порталі Опендатабот. Станом на початок повномасштабної війни шлюбів стало більше на 4%. При цьому за рік від початку великої війни командири зареєстрували 2 267 союзів. 1 338 з них відбулися саме навесні 2022 року.
Піком нових шлюбів став травень: тоді за заявами командирів одружилися 385 пар. Цікаво, що це 17 відсотків від загальної кількості шлюбів за рік, які були посвідчені військовими.
З середини літа на передовій стали одружуватися рідше. В середньому восени та взимку за місяць командири одружували 84 пари.
Згідно з постановою Кабміну № 213, українці можуть одружитися за заявою командира на передовій. Це можливо також і за допомогою відеозв'язку, і навіть без присутності одного чи обох молодят. Командир складає акт з усією інформацією про нове подружжя, а потім передає документ до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану (РАГС). Після цього представники РАГСу зареєструють свідоцтво про шлюб та внесуть цю інформацію до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Ці правила діють в період воєнного стану. Такою можливістю може скористатися будь-яка пара, де хоча б один з наречених є військовослужбовцем будь-якого утвореного відповідно до законів України військового формування.
Раніше Київський міжнародний інститут соціології показав статистику, як змінилися смаки українців щодо контенту під час повномасштабної війни. Результати опитування показали, що чимало громадян припинили дивитися російські серіали та фільми, стали читати та слухати більше українських митців.
Також фонд "Клуб добродіїв" опитав підлітків щодо планів на майбутнє. Більшість тінейджерів в Україні впевнені, що наші захисники переможуть ворога. Понад 80% підлітків бачать своє майбутнє саме в Україні.
Нагадаємо, в застосунку "Дія" українці зможуть обрати склад Національного жюрі на "Євробачення".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.