Верховна Рада заборонила колекторам приходити до ЗСУ та ТРО і членів їх сімей

Закон буде діяти на період дії воєнного стану в Україні

Верховна Рада заборонила колекторам приходити до ЗСУ та ТРО і членів їх сімей

У парламенті 302 депутати проголосували у другому читанні за законопроєкт №7414. Про це Інформатор пише з посиланням на народного депутата та співавтора документа Ярослава Железняка. Як працюватиме закон – читайте у матеріалі.

Документ ще має підписати Президент України, щоб він став законом.

До запровадження в Україні воєнного стану громадяни, які наразі беруть участь у відсічі збройної агресії російської федерації, користувалися фінансовими послугами, в тому числі споживчим кредитуванням, і на сьогодні в багатьох з них є непогашені кредити.

Згідно з запропонованими змінами, кредиторам і колекторам заборонять стягувати борги з таких категорій громадян:

  • а) військовослужбовці Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, які проходять військову службу на території України;
  • б) військовослужбовці, які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов'язаного з проходженням військової служби;
  • в) члени сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти;
  • г) особи, які перебувають у полоні, особи, з якими втрачено зв'язок, особи, зниклі безвісти.

Також кредиторам/колекторам буде заборонено намагатися стягнути заборгованість громадянина з вище перерахованих категорій у його близьких осіб, представників, спадкоємців, поручителів, згаданих у договорі третіх осіб.

Інші категорії населення від тиску з боку кредиторів цей законопроєкт не звільняє.

Закон буде діяти на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня припинення або скасування воєнного стану.

Кредитодавець та новий кредитор зобов’язані розмістити на головній сторінці свого вебсайту адресу електронної пошти, місцезнаходження та номер телефону (гарячої лінії, контакт-центру), за якими приймаються повідомлення споживачів та інших зазначених у цьому пункті осіб про належність особи до захищеної категорії.

Військовослужбовцям або членам їх родин потрібно буде надати кредиторам/колекторам скріплену гербовою печаткою довідку, підписану командиром (начальником, керівником) або заступником, відповідного підрозділу, в якому проходить службу такий військовослужбовець, або керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який здійснив заходи щодо призову боржника на військову службу. Для тих, хто став особою з інвалідністю внаслідок воєнних дій – посвідчення інваліда війни. Для членів сімей загиблих чи померлих військовослужбовців – посвідчення члена сім'ї загиблого. Для членів сімей полонених, зниклих безвісти військових або таких, з ким втрачено зв’язок – потрібно надати інформацію про них з Національного інформбюро.

Якщо боржник – споживач кредиту, втратив приналежність до захищених категорій, він про це матиме повідомити кредитодавцю/новому кредитору або колектору протягом 30 днів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Дмитро Чернишов

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube