“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Ілюстрація вже розійшлась соціальними мережами з маніпулятивними підписами
У понеділок, 16 січня, в офіційному Twitter-акаунті Верховної Ради України з'явився пост, присвячений трагедії у Дніпрі. Як ілюстрацію для нього автори використали зображення вигаданої дитини, згенероване штучним інтелектом. Пост викликав обурення у користувачів, і його швидко видалили.
"Дніпро: Біль. Смуток. Злість", — йдеться в дописі ВР. У підписі зазначено: visualizations, тобто візуалізація.
Пост викликав неоднозначну реакцію читачів. Чимало користувачів закликали видалити зображення, бо, на їхню думку, воно може поставити під сумнів інші — реальні — фото з місця цієї та інших трагедій.
"Це формує думку про несправжність цього горя", "Невже мало реальних фото?" "Не дивно, чому деякі люди думають, що наші справжні фото — це штучний інтелект", — коментували українці.
Пост справді став приводом для маніпуляцій. У спільнотах та на особистих сторінках у Fb ширяться сотні дописів про зображену на малюнку дитину без чіткого вказання, що ілюстрація згенерована ШІ. Текст всюди однаковий і починається зі слів "Цей малюк вижив...".
Протягом пів години з моменту публікації твіт на акаунті Верховної Ради було видалено.
Як пише «Детектор медіа», керівник пресслужби Верховної Ради Тарас Пастушенко повідомив, що твіт уже видалили, однак від детальніших коментарів відмовився.