Верховна Рада дозволила іноземцям, які захищають Україну, жити в країні, незважаючи на проблеми з документами

Нардепи підтримали законопроєкт щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, яки воюють проти РФ

Верховна Рада
Добровольцям - іноземцям та людям без громадянства, які захищають Україну, Рада дозволила жити в країні навіть із простроченими документами

Верховна Рада України на пленарному засіданні 20 серпня підтримала законопроєкт щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства. Він стосується тих іноземців, які беруть участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України. Про це повідомив народний депутат від Європейської солідарності Олексій Гончаренко.

Зокрема, законопроєктом №9585 передбачається дозвіл іноземцям та особам без громадянства, які захищають Україну, отримувати посвідки на тимчасове проживання або іммігрувати, навіть якщо їхні документи прострочені. Також документ надає членам сімей військових право на тимчасове проживання в України.

Що передбачає законопроєкт: подробиці

Документом передбачені:

  • можливість отримання дозволів на імміграцію або набуття громадянства України на підставі паспортних документів, термін дії яких закінчився, а також можливість отримання виду на тимчасове проживання іноземцями та особами без громадянства, залученими до захисту України у складі сил територіальної оборони чи добровільних формувань територіального товариства, врегулювати свій правовий статус перебування на території України;
  • члени сім'ї осіб, які уклали контракт про проходження служби у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії України, матимуть право на отримання виду на тимчасове проживання;
  • громадяни Російської Федерації та громадяни Республіки Білорусь, які у період з 24 лютого 2020 року набули громадянства України відповідно до Закону України "Про громадянство України" та подали зобов'язання припинити іноземне громадянство, зобов'язані будуть подати документ про припинення іноземного громадянства протягом року дня припинення або скасування воєнного стану, якщо термін виконання такого зобов'язання вже минув;
  • особи, які набули громадянства України під час воєнного стану та подали зобов'язання про складання іспитів з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою та проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту чи Національній гвардії України, мають право виконати взяте зобов'язання протягом двох років з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Як набути громадянство України

З квітня 2023 року в Україні діють оновлені правила набуття громадянства іноземцями. Для цього слід звернутися до Державної міграційної служби.

Щоб іноземець мав право отримати громадянство України, він має безперервно проживати на законних підставах в Україні протягом останніх 5 років. Для деяких категорій осіб цей термін становить 2 роки. До них належать:

  • особи, які перебували у шлюбі з громадянином України понад 2 роки, який припинився внаслідок його смерті;
  • особи, яких визнано біженцями;
  • особи, які проходять військову службу в ЗСУ за контрактом та нагороджені державною нагородою;
  • особи, які мають визначні заслуги перед Україною;
  • особи, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для України;
  • особи, які отримали посвідку на тимчасове проживання.

Окрім цього, якщо іноземець прагне отримати український паспорт, він має скласти екзамен на володіння державною мовою. Також слід довести знання законів, Конституції та історії України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube