Збільшення допомоги Заходу має вплинути на росію, яка повинна усвідомити, що не зможе досягнути своїх цілей в Україні та сісти за стіл переговорів.
Три європейські держави, а саме Великобританія, Німеччина та Франція, планують укласти нову оборонну угоду з Україною після завершення війни, яка передбачає розширення доступу Києва до новітнього військового обладнання та зброї.
Про бажання у майбутньому схилити Київ та Москву до переговорів пише видання The Wall Street Journal.
У матеріалі йдеться про те, що минулого тижня британський прем'єр-міністр Ріші Сунак запропонував угоду, за якою Україна отримає більший доступ до передової військової техніки, зброї та боєприпасів для оборони після закінчення війни. Згідно з його словами, цю ініціативу обговорять на саміті НАТО у липні.
Зі свого боку, французькі та німецькі чиновники, як зазначають джерела, підтримали цю ініціативу і вважають, що вона допоможе зміцнити довіру до України та підштовхне владу країни до мирних переговорів.
Іншою метою запропонованої домовленості стала можливість вплинути на росію. Мовляв, якщо росія побачить, що Захід готовий в майбутньому розширити військову допомогу Україні, це переконає Москву, що вона не зможе досягти своїх військових цілей.
Проте джерела зазначають, що будь-яке рішення про те, коли і за яких умов почнуться переговори, має приймати лише Київ.
Також зазначається, що окремі політики Франції, Німеччини та Великобританії вважають, що Україна зможе звільнити всі свої території, окуповані з 2014 року.
«Ми постійно повторюємо, що росія не має перемогти, але що це означає? Якщо війна продовжуватиметься досить довго з такою інтенсивністю, втрати України стануть нестерпними. І ніхто не вірить, що Україні вдасться повернути Крим», - заявив високопоставлений французький чиновник.
Згідно з джерелами The Wall Street Journal, президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Олаф Шольц закликали українського президента Володимира Зеленського розглянути можливість мирних переговорів із Москвою.
Як відомо, зустріч 30 глав держав та урядів НАТО відбудеться 11-12 липня у Вільнюсі. Генсекретар Альянсу Єнс Столтенберг вже запросив на неї президента України Володимира Зеленського.
Україну неодноразово намагались схилити до початку мирних переговорів з росією. Так у лютому, під час візиту українського президента у Париж, президенти Макрон та Шольц намагались переконати Зеленського у доцільності переговорів з росією.
Останнім прикладом став так званий "мирний план" Китаю, нещодавно запропонованій нашій країні. У ході великої пресконференції 24 лютого, у річницю війни, президент Володимир Зеленський пояснив, що його не влаштовує у цьому документі і фактично його відкинув. Напередодні глава української дипломатії Дмитро Кулеба пояснив, що мирний план не може передбачати поступок територіями та нести навіть найменшу загрозу для суверенітету України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.