“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Інформатор розібрався, як краще святкувати Великдень під час війни
Декілька пропагандистських ЗМІ поширили публікацію про те, що «з націоналістів сформовано понад 70 мобільних груп на автомобілях, які обстрілюватимуть з мінометів православні храми у Великодню ніч, щоб потім звинуватити у цьому військових Росії». Центр протидії дезінформації заявив, що йдеться про "інформаційне алібі" для російських терористів, які збираються напасти на мирних українських громадян.
Інформатор вирішив розібратися, як краще святкувати Великдень під час війни. За відповідями ми пішли до поліції та священиків.
Перший заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін в ефірі всеукраїнського телемарафону сказав: «Ми напередодні Великодніх свят і, російська сторона, ми не виключаємо, може, вдатися до певних провокацій для того, щоб потім перекласти відповідальність на нас. Відповідно, Нацполіція вживатиме додаткових заходів безпеки».
Євген Єнін додав, що помилкова думка, що якщо в певній області не відбуваються бойові дії, то там неможливі терористичні акти.
«На превеликий жаль ДРГ не ходять з парашутами за спиною і не мають інших характерних відмінностей. Саме тому ми наголошуємо на пильності наших свідомих громадян», — резюмував перший заступник міністра внутрішніх справ.
Протоієрей Андрій Пінчук (УПЦ) вважає, що треба бути дуже обережними. “Знаючи цинізм псевдобратів та їхнє досконале безбожжя, я б не рекомендував відвідувати нічні богослужіння, а використав би можливість приєднатися до онлайн-трансляції богослужіння. Якщо хочеться освятити пасхальну трапезу, я зробив би це в суботу або в неділю, до або після служби, коли буде не так багато людей. У сучасних воєнних умовах це є виправданим”, - сказав він.
Незважаючи на те, що у Дніпропетровській області у Великодню ніч не буде діяти комендантська година, Андрій Пінчук не планує проводити нічну службу. “Ми проведемо службу вранці. Правильно було б, щоб цього року служби у різних храмах проводились у різний час”.
Згодний із цим і капелан Дмитро Поворотний (ПЦУ): “Було ухвалено рішення про те, щоб рішення про графік богослужінь кожна громада приймала самостійно, відповідно до обставин. Але я не розумію, заради чого скасовувати комендантську годину великодньої ночі. Під час карантину обмежень не скасовували заради цього свята. Нині ситуація ще важча. Пересування людей вночі по вулиці вимагатиме скасування світломаскування, що саме по собі небезпечне, а також створить простір для провокацій”.
За словами капелана, нічна служба - це просто традиція, а не жорстка вимога. “Служба має бути проведена рано-вранці. Тобто і 6, і о 8 ранку. Ні Статут церкви, ні канони не вимагають богослужіння саме опівночі”, - сказав Дмитро Поворотний.
Міністр культури України Олександр Ткаченко закликав дотримуватися обмежень воєнного стану та правил комендантської години. За його словами, великодні богослужіння для християн східного обряду будуть доступні в онлайн-форматі та телебаченні. Зокрема, і в національному марафоні єдиних новин #UA разом.
Ольга Палій