Через повномасштабну інтервенцію РФ, з України в ЄС може попрямувати від трьох до п'яти млн біженців
Велике вторгнення Росії в Україну забезпечить 5 млн біженців до Європи. Про це розповів міністр оборони Олексій Рєзніков. Але це не єдина проблема, з якою зіткнеться весь континент. У цьому випадку може настати епоха глобальної нестабільності, вважає міністр.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на статтю Резнікова в Atlantic Council.
За словами Резнікова, Україна прислухається до західних партнерів, які попереджають про небезпеку, а спецслужби нашої країни перебувають у постійному контакті зі спецслужбами Великобританії, США, Канади та Ізраїлю.
"Ніхто в Україні не недооцінює серйозність нинішньої ситуації... Українці знають, що ми робитимемо, якщо зіткнемося з найгіршим сценарієм повномасштабного російського вторгнення. Боротимемося. Ми захищатимемо нашу землю", — сказав міністр.
Він додав, що сьогодні українська армія - одне з найсильніших сухопутних військ Європи, яке налічує понад 400 тисяч ветеранів бойових дій. Проте, крім свого ядерного арсеналу, Росія перевершує Україну з погляду військової авіації, ракетних систем та військово-морської могутності.
На думку Резнікова, єдина реальна невизначеність полягає в тому, чи усвідомлює Європа повною мірою, що повномасштабне російське вторгнення в Україну означатиме кризу для решти континенту.
"Велика війна в Україні ввергне всю Європу в кризу. Раптова поява від трьох до п'яти мільйонів українських біженців, які рятуються від російського вторгнення, буде лише однією з багатьох серйозних проблем, з якими стикається європейське суспільство", — підкреслив Резніков.
Другою проблемою він назвав імпорт зерна з України до країн ЄС, який може припинитися.
"Напад Росії також означав би остаточний кінець заснованому на правилах міжнародного порядку, відкривши двері в нову еру глобальної нестабільності, яка б поставила під загрозу десятиліття безпрецедентного миру на більшій частині Європи", — сказав міністр.
На його думку, єдиний реальний спосіб впоратися з Кремлем – продемонструвати готовність протистояти агресії. Важливо переконати РФ у тому, що ціна нового наступу надто висока й матиме не лише військовий характер, а й негативні політичні, економічні та соціальні наслідки.
"Якщо відповідь на ці дії обмежиться висловлюванням заклопотаності та закликами до нового раунду переговорів, Росія розглядатиме це як запрошення до подальшої агресії", — резюмував він.
Раніше Інформатор повідомляв, що ще одна країна ЄС підтримала Україну на тлі агресивних дій Росії. Нагадаємо, раніше ми писали, що Латвія готова допомогти Україні в разі нових військових авантюр Росії.
Як раніше заявив голова ГУР Кирило Буданов, Росія стягнула до кордону з Україною понад 92 тисяч своїх військовослужбовців і готується атакувати наприкінці січня-початку лютого. Влада зараз прораховує, як може розвиватись потенційна атака РФ.
Також Інформатор писав, що раніше НАТО відреагували на дії Росії біля кордонів України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.