Велика Британія підштовхує Німеччину передати Україні ракети Taurus - Bloomberg

Читать на русском

Великобританія і Франція вже поставили Україні свої ракети Storm Shadow і SCALP

Читать на русском
Велика Британія тихенько підштовхує Німеччину відправити в Україну ракети Taurus
Ракети Taurus

Великобританія і Франція вже поставили Україні свої ракети Storm Shadow і SCALP

Уряд Сполученого Королівства стримано закликав Берлін поставити Україні ракети дальнього радіуса дії Taurus. Британські урядовці у приватних розмовах без зайвого розголосу переконують німців, оскільки офіційна Німеччина поки що відмовляється надати дозвіл на ці критично важливі засоби ураження.

Про те, що Велика Британія переконує Німеччину передати Києву ракети дальнього ураження Taurys, пише Bloomberg 1 березня з посиланням на власні анонімні джерела. Видання також згадує про таємну угоду між країнами. 

Ракети Taurus, які мають радіус дії до 500 кілометрів, були предметом широкого обговорення після того, як Україна подала запит на придбання зброї у травні 2023 року. Канцлер Німеччини Олаф Шольц 26 лютого вкотре заявив про свою відмову надати Україні ракети, мотивуючи це нібито ризиком втягнення Берліна у війну. Пізніше Шольц висловив побоювання, що "при неправильному використанні ракети Taurus можуть досягти цілі в Москві".

Офіційні особи Сполучених Штатів неодноразово давали Німеччині зрозуміти, що Україні вкрай потрібні ракети великої дальності, повідомляє Bloomberg. Одне із запропонованих рішень нібито передбачало угоду про обмін, згідно з якою Сполучене Королівство постачатиме Україні додаткові ракети Storm Shadow, а Німеччина потім поповнюватиме британські запаси ракет великої дальності.

На відміну від Німеччини, як Великобританія, так і Франція вже поставили Україні свої ракети Storm Shadow і SCALP. Обидві версії мають радіус дії понад 250 кілометрів.

Нещодавно Шольца серйозно розкритикували, коли він згадав журналістам, що Великобританія та Франція допомагають Україні з наведенням ракет. Британський законодавець Тобіас Еллвуд звинуватив канцлера у "кричущому зловживанні розвідувальними даними".

Шольц категорично проти передачі ракет Taurus

Канцлер Німеччини Шольц неодноразово виступав проти надсилання Києву ракет Taurus, нібито тому, що німецькі солдати у такому випадку будуть змушені прибути в Україну для допомоги у наведенні цих ракет. Шольц також наголосив, що позиція Німеччини щодо передачі цих ракет не зміниться й у майбутньому та закликав "думати головою" усіх політиків, які "бездумно" закликають до передачі важкої зброї Києву. Шольц також запевнив, що Україні зараз куди важливіше отримати боєприпаси, а не далекобійні ракети.

Голова комітету з питань оборони парламенту Німеччини Марі-Агнес Штрак-Циммерманн у соцмережі X відповіла, що твердження Шольца є "неправдивими". Вона запевнила, що "німецькі солдати не потрібні на українській землі для Taurus". Раніше вона також розкритикувала Шольца за зволікання з передачею ракет, нагадуючи, що щодня в Україні на фронті гинуть люди і лише "один Шольц" блокує рішення про передачу Taurus Україні. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Останнім часом у ЗМІ часто згадують два ключові фактори у ракетних атаках Росії: зростає використання точкових ударів замість масованих та оголошують про використання модернізованих ракет, зокрема Цирконів. Наталя Гуменюк розповість, як це впливає на ситуацію та чому Росія обирає саме такі тактики. Приєднуйтеся до перегляду відео, щоб бути в курсі подій.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.