Величне століття: померла американська музична легенда

Помер відомий американський естрадний виконавець Тоні Беннетт

Тоні Беннетт
Причина смерті Тоні Беннетта не називається

Американський естрадний співак Тоні Беннетт помер на 97-му році життя. Про це пише Variety. За інформацією видання, він помер у Нью-Йорку. Причина смерті не називається. У 2016 році Беннетту діагностувавали хворобу Альцгеймера, але він продовжував виступати й записувати композиції до 2021 року.

Досягши величезної популярності на початку 1950-х років, Беннетт почав втрачати публіку з настанням ери рок-музики. Відмінність Беннетта від інших кумирів передрок-н-рольної епохи полягала в тому, що він дочекався повернення інтересу до традиційної естради та зміг скористатися плодами цієї зміни.

Наприкінці 1980-х і 1990-і роки Беннетт поступово надолужив втрачену славу, розширюючи свою аудиторію за рахунок молодого покоління і зберігаючи прихильність до традиційного стилю естрадного співу. У 1990-ті та 2000-ті рр. він був нагороджений безліччю премій «Ґреммі» у категорії «традиційна поп-музика».

Тоні Беннетт помер на 97-му році життя
Тоні Беннетт помер на 97-му році життя

 

Сходження

Беннетт розпочинав свою кар'єру як естрадний виконавець свінгових стандартів у традиції таких італо-американських «крунерів», як Френк Сінатра, Перрі Комо та Дін Мартін. Їхня естрадно-джазова манера виконання мала назву «крунінг». На початку XXI століття Беннетт залишився єдиним носієм цієї традиції.

Його першим успішним хітом став Because of You (1951), гранично повільна любовна балада з фільму 1940 року, спродюсована Мітчем Міллером з соковитим оркестровим аранжуванням від Персі Фейфа. Пісня почала набирати популярності у музичних автоматах, потім досягла вершини в поп-чартах журналу «Біллборд» і залишалася там протягом 10 тижнів. За цей час було реалізовано понад мільйон екземплярів платівки.

Ранні роки
Ранні роки

 

Падіння

Після настання епохи рок-н-ролу молоді естрадні виконавці на кшталт Беннетта виявилися вибитими з хіт-парадів так само, як їхня поява на зорі 1950-х років підірвало популярність їхніх попередників на кшталт Сінатри та Кросбі. Молодь кінця 1950-х не цікавили традиційні свінгові аранжування, якими славився Беннетт.

Більш консервативний смак виявляли академіки від звукозапису, що вручали засновану в 1959 премію «Ґреммі». На церемонії 1963 року Беннетта чекав тріумф – його пісня «I Left My Heart in San Francisco», що ледь дісталася найкращої двадцятки, була відзначена премією в престижних номінаціях «найкращий чоловічий вокал» та «найкращий запис».

Проте у другій половині 1960-х років Беннетт, прислухавшись до порад продюсерів, змушений був змінити імідж і перемикнутися на виконання осучасненого матеріалу. Від цього його платівки не стали продаватися краще, і він був змушений піти за Синатрою та іншими кумирами в Лас-Вегас, де пісні попереднього десятиліття ніколи не втрачали успіху серед переважно вікової публіки.

З Леді Гагою
З Леді Гагою

 

Новий поворот

Наприкінці 1970-х рр., коли Беннетт був готовий залишити музику, в американської публіки стала з'являтися ностальгія за стандартами з Great American Songbook. У 1980-ті роки популярні рок-музиканти (напр., Лінда Ронстадт) почали записувати цілі альбоми стандартів, серед яких були й ранні хіти Беннетта.

Обов'язки менеджера Тоні Беннетта на той час виконував його син Донні, який вирішив скористатися зміною на смак публіки. У 1992 та 1993 роках Беннетт випустив два триб'ют-альбоми, на яких виконував пісні з репертуару Сінатри та Фреда Астера. Обидва добре продавалися та принесли йому статуетки «Ґреммі».

У 1994 р. Донні запропонував батькові зробити неординарний крок – записати живий концерт на молодіжному каналі MTV, запросивши на виступ як гостей Елвіса Костелло і Кей Ді Ленг. Так з'явився концертний альбом MTV Unplugged, який приніс Беннетту ще одну «Ґреммі», цього разу в найпрестижнішій категорії – «альбом року».

Протягом наступних років Беннетт регулярно виступав із концертами та записував нові диски, які приносили йому «Ґреммі». До його 80-річчя був присвячений вихід альбому дуетів, записаних з такими зірками, як Пол Маккартні, Елтон Джон, Стіві Вандер, Джордж Майкл і Селін Діон. Він став найуспішнішим за всю попередню кар'єру, діставшись у Billboard 200 до 3-ї позиції.

У 2011 році Тоні Беннетт став найстарішим за всю історію співаком, який очолив (з альбомом) американський чарт Billboard 200.

Зі Стінгом
Зі Стінгом

 

Раніше Інформатор повідомляв, що Джейн Біркін немає спокою і після смерті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube