Вчені знайшли швидкий спосіб протверезіння: цікаво, чи підійде вам

Дослідники створили пристрій, який дозволяє пацієнтам дихати на межі гіпервентиляції

Легені та алкоголь
Чим сильніше людина дихає, тим більше алкоголю виводиться назовні

Дослідники виявили нові шляхи швидкого виведення алкоголю з організму, а також відновлення координації. Вчені працюють над методами швидкого виведення з організму алкоголю, які б допомогли нашій печінці швидше впоратися з інтоксикацією. І, як не дивно, один із найпростіших методів, що тестуються групою дослідників, полягає в диханні.

Дихайте глибше

Печінка відповідає за виведення понад 90% алкоголю в організмі людини і в цьому випадку, протверезіти допоможе лише час, оскільки цей орган працює з постійною швидкістю, яку неможливо збільшити, пише IFlScience. Для людей з небезпечною для життя концентрацією алкоголю в крові у медиків залишається мало варіантів лікування, крім підтримуючих заходів, таких як введення кисню та внутрішньовенне введення рідини.

Дослідники під керівництвом доктора Джозефа Фішера прагнули націлитись на 10%, що залишилися - частина алкоголю виводиться легкими. Передбачається, що глибше і сильніше людина дихатиме, тим більше алкоголю виведеться назовні.

"Але ви не можете просто влаштувати собі гіпервентиляцію, тому що за хвилину чи дві ви відчуєте запаморочення і знепритомнієте", - пояснює Фішер.

Натомість дослідники створили пристрій, який дозволяє пацієнтам дихати на межі гіпервентиляції без неприємних побічних ефектів. 

"Це дуже простий, низькотехнологічний пристрій, який можна виготовити в будь-якій точці світу: не потрібно ніякої електроніки, комп'ютерів або фільтрів", - наголосив дослідник.

Експеримент, у якому брали участь п'ятеро здорових чоловіків з концентрацією алкоголю в крові близько 0,1%, показав, що алкоголь виводився як мінімум у 3 рази швидше, ніж тільки через печінку. Звичайно, через невелику вибірку будуть потрібні подальші дослідження, але вчені покладають великі надії на цей метод протверезіння.

Гормональні ін'єкції

Цей спосіб протверезіння полягає в ін'єкції фактора росту фібробластів 21 (FGF21). FGF21 - це гормон, що виробляється печінкою під час метаболічного стресу, наприклад, при вживанні великої кількості алкоголю. Нове дослідження показало, що цей гормон може допомагати відновлювати баланс і координацію принаймні у мишей.

В рамках експерименту команда дала алкоголь генетично модифікованим мишам без гормону FGF21, а також контрольній групі звичайних гризунів. Вони виявили, що хоча етанол розщеплюється з однаковою швидкістю в обох, генетично зміненій групі знадобилося більше часу, щоб відновити свій баланс. Однак після ін'єкції FGF21 ці миші змогли "тверезіти" і відновити рівновагу приблизно на 50% швидше, ніж ті, яким вводили контрольну терапію.

"Експеримент показав, що збільшуючи концентрацію гормону FGF21 за допомогою ін'єкцій, ми можемо значно прискорити процес протверезіння", - каже один із старших авторів дослідження Стівен Клівер.

Він також пояснив, що такий ефект був отриманий за рахунок того, що FGF21 активує частину мозку, пов'язану з пильністю. Поки що незрозуміло, як це відбувається, але команда вже вивчає нейронні шляхи, які за допомогою FGF21 має протверезну дію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube