Вбивства і напади на поліцейських, оголошено максимальний рівень терористичної загрози. Що відомо про ситуацію у Франції

МВС Франції створило кризовий штаб через теракт в Ніцці

Вбивства і напади на поліцейських, оголошено максимальний рівень терористичної загрози. Що відомо про ситуацію у Франції

У Франції тривають протистояння влади з ісламським співтовариством. Криваві інциденти 29 жовтня 2020 року в Ніцці і Авіньйоні.

Інформатор зібрав все, що відомо про ситуацію у Франції на даний момент.

Напад в Ніцці

У Ніцці на півдні Франції стався напад з ножем у церкві, внаслідок якого три людини загинули і ще кілька отримали поранення; напад вважають терактом.

Напад стався вранці 29 жовтня біля Собору Богоматері у Ніцці. Майже відразу нападника затримали і госпіталізували - він отримав кульове поранення. Мер Ніцци Крістіан Естрозі заявив,що вважає напад терактом.

"Я на місці разом з національною і муніципальною поліцією, які затримали нападника. Я підтверджую, що всі обставини вказують на те, що цей напад поруч з базилікою Богоматері Ніцци є терактом", - написав він.

Поліція оточила квартал і здійснює перевірку, тому що одночасно повідомили про підозрілий пакет. Внаслідок нападу вбито трьох людей.Двоє з них - віруюча і охоронець - були вбиті всередині собору.

МВС Франції створив кризовий штаб через теракт в Ніцці. Національна прокуратура почала розслідувати подію.

Другий напад в місті Авіньйон

Після ситуації в Ніцці відбувся ще один напад. У місті Авіньйон озброєний пістолетом чоловік з криками "Аллах Акбар" напав на співробітників поліції. Правоохоронці застрелили нападника на місці.

Інформації про постраждалих серед правоохоронців або мирних цивільних немає. Зараз поліція проводить розслідування того, що сталося. Поки немає ніякої інформації, що цей напад якось пов'язаний з попереднім.

Протести

Висловлювання президента Еммануеля Макрона про пророка Мухаммеда посилили напругу в мусульманських країнах.

У всьому мусульманському світі зростає хвиля люті і обурення через висловлювання президента Франції Еммануеля Макрона про іслам і пророка Мухаммеда - в ряді країн Близького Сходу пройшли акції протесту проти політики французького президента.

Напруження зростало з вересня, коли сатиричний журнал Charlie Hebdo перевидав карикатури на пророка Мухаммеда напередодні суду над 14 обвинуваченими в причетності до теракту 2015 року.

Слова Макрона про намір боротися з "ісламістськими сепаратизмом" лише посилили напругу.

"Наше завдання - боротися проти тих, хто "злітає з котушок" в ім'я релігії ... захищаючи тих, хто сповідує іслам і є повноправними громадянами республіки", - заявляв Макрон.

27 жовтня в Лівії, Палестині, Ємені, Сирії, Бангладеш, Пакистані, Іраку та ряді інших країн мусульманського світу пройшли акції проти політики Франції - демонстранти палили прапори країни і фотографії Макрона.

Реакція влади на криваві напади

У Франції оголошено максимальний рівень терористичної загрози. У зв'язку з цим, 30 жовтня президент Франції Еммануель Макрон скликає Раду національної оборони.

"Відповідь уряду буде твердою, негайною і безжальною. План буде доведений до максимального рівня по всій країні", - заявив прем'єр Франції Жан Кастекс.

У цього плану є три рівні: найнижчий "пильність", другий - "ризик атаки", коли загроза висока, і найвищий - "атака". Останній може бути активований в разі неминучої загрози терористичного акту або відразу після нападу.

Нагадаємо, раніше у Франції обезголовили вчителя, який показував карикатури на пророка Мухаммеда.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube