"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
«Ліфт» — про внутрішню трансформацію. Про той момент, коли залишаєшся сам на сам із собою у замкненому просторі й не можеш втекти від розмови з власним «Я».
Як рашисти збираються це реалізувати — незрозуміло
Окупаційна військово-цивільна адміністрація Запорізької області на чолі з Євгеном Балицьким заявила, що всі діти, які народилися на території регіону після 24 лютого, автоматично стають громадянами росії. Раніше із подібною заявою виступив заступник голови такої ж окупаційної адміністрації Херсонської області Кирило Стремоусов.
Обидва колаборанти керуються Указом путіна від 25 травня про спрощене отримання російського громадянства мешканцям Херсонської та Запорізької областей. Хоча автоматичного присвоєння громадянства за правом народження (як у цій ситуації з новонародженими) цей указ не передбачає.
Як окупаційна влада планує реалізовувати цей — план поки що незрозуміло.
«Як дитина може бути громадянином Росії, якщо, наприклад, ми з чоловіком не хочемо міняти українські паспорти. Чи це означає, що у нас зможуть забрати дитину?», — обговорюють батьки новонароджених у соціальних мережах.
Міністерство юстиції України роз'яснило батькам, який вихід у батьків, якщо їхню дитину «внесли» до списку громадян росії.
Звичними підставами для державної реєстрації народження є медичний висновок про народження та медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о), а також може бути довідка довільної форми без проставлення печатки, що видається медичним працівником за відсутності можливості заповнення медичного свідоцтва.
Підтвердженням факту народження дитини поза закладом охорони здоров'я на період дії військового стану на території України проводиться представниками медичної допомоги шляхом заповнення лікарем Медичного свідоцтва про народження (ф. № 103/о) після проведеного огляду жінки, яка народила дитину та саму дитину. Такий огляд можливий, якщо в первинно-обліковій медичній документації жінки, у тому числі в електронній системі охорони здоров'я, є відомості, що підтверджують факт вагітності такої жінки.
Якщо малюк все ж таки був зареєстрований на тимчасово окупованій території — батьки можуть звернутися до суду на підконтрольній Україні території за спрощеною процедурою та без сплати судового збору.
Олена Хатькова